Atdzimst ideja par intermodālā satiksmes mezgla būvniecību Rīgā 

Gadiem apsvērtā doma par intermodāla satiksmes mezgla būvniecību a/s Rīgas Centrāltirgus apkaimē varētu īstenoties, tiesa, par privātiem, nevis pašvaldības līdzekļiem, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Lāsma Vaivare, 12.01.2015

Anatolijs Abramovs

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Intermodālo mezglu līdz 2018. gada beigām plāno uzbūvēt Rūpniecības preču tirgus nomnieks SIA Promenex, DB apliecina a/s Rīgas Centrāltirgus (RCT) valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs. Šogad uzņēmums esot apņēmies saskaņot projektu.

Promenex pērn bija vienīgais uzņēmums, kas piedalījās RCT izsludinātajā konkursā par Rūpniecības preču tirgus apsaimniekošanu līdz 2025. gadam. DB neizdevās sazināties ar kompāniju, lai uzzinātu ko vairāk par tās plāniem.

Promenex ir pirmais uzņēmums, ar kuru RCT vadība noslēgusi ilgtermiņa līgumu, kas balstīts ne tikai nomas maksas saņemšanā, kā līdz šim, bet arī investīciju piesaistīšanā. Izsludinot konkursu par šīs teritorijas nomu, tika iecerēts, ka nomnieks par saviem līdzekļiem daļā Rūpniecības preču tirgus 2015. gada laikā izbūvē autostāvvietu un labiekārto teritoriju, pirms tam demontējot esošās būves. Par šo teritoriju gadā nomas maksa pērn bija noteikta 108 tūkst. eiro apmērā. Pārējā teritorijā paredzēts turpināt dažādu preču tirdzniecību. Pretim investīcijām un nomas maksai RCT deva tiesības uzņēmumam paturēt ienākumus no teritorijas saimnieciskās darbības. Vai šāds līgums kompānijai ir izdevīgs, vēl ir pāragri spriest. Sākot darbu pie autostāvvietas izveides, uzņēmumam nācies secināt, ka Rūpniecības preču tirgus teritorija pilsētas attīstības plānos joprojām iezīmēta kā vieta intermodālā satiksmes mezgla būvniecībai, DB stāsta A. Abramovs. Promenex izlēmis nevis lauzt līgumu ar tirgu, bet gan būvēt multifunkcionālu centru, kurā būtu iecerētā autostāvvieta, platības mazumtirdzniecībai un satiksmes mezgls, kas kalpotu kā galapunkts vai pārsēšanās punkts pasažieriem, kas pārvietojas ar maršruta taksometriem un piepilsētas autobusiem, kas šobrīd rindām stāv turpat netālu pie Zinātņu akadēmijas. Plānots, ka intermodālais centrs varētu būt 3 – 4 stāvus augsts, nekas cits ap 1,2 ha plašajā Rūpniecības preču tirgus teritorijā vairs neatrastos. Ieguldījumi ieskicēti ap 12 milj. eiro, stāsta A. Abramovs. Pēc objekta uzbūvēšanas plānots pārskatīt nomas maksu, ņemot vērā ieguldījumus.

Visu rakstu Atdzimst ideja par intermodālā satiksmes mezgla būvniecību Rīgā lasiet pirmdienas, 12. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (6. lpp.)!

Jaunākais izdevums