Nekustamais īpašums

Centrāltirgus gaida investīcijas no nomniekiem

Lāsma Vaivare, 05.01.2015

Anatolijs Abramovs

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai sakārtotu Āgenskalna un Vidzemes tirgus, to nomniekiem nāksies veikt prāvas investīcijas, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Drīzumā a/s Rīgas Centrāltirgus varētu parakstīt jaunu nomas līgumu līdz 2021. gada augustam ar Āgenskalna tirgus ilggadējo apsaimniekotāju SIA Roveks. Šobrīd notiek līguma saskaņošana, DB apliecina Roveks līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Jevgeņijs Šeļeņins. Kamēr līgums nav noslēgts, viņš detaļas nevēlas atklāt, vien atzīst – ir paredzētas investīcijas tirgus sakārtošanā. Līdzšinējais līgums beidzās pērnā gada beigās, decembrī noslēdzās Rīgas Centrāltirgus konkurss par teju 5,7 tūkst. m2 plašās tirgus teritorijas nomu, nosakot, ka nomas maksa ir 3,3 tūkst. eiro (bez PVN) mēnesī.

Nomas maksas apmērs gan nav vienīgais nosacījums, DB norāda Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs. «Mēs ejam prom no tā, ka iznomājam objektu par nomas maksu, kuras nomas termiņa beigās izrādās mazāka par investīcijām, kas pēc tam nepieciešamas objekta sakārtošanā. Liekam akcentu uz to, ka tirgus apsaimniekotājs ir arī attīstītājs,» viņš saka. Tas nozīmē, ka līgumā ir iestrādāts gan noteikts investīciju apmērs, gan investīciju plāns, kura izpilde tiek stingri kontrolēta. «Ja no šī ceļa ir novirzes, līgums var tikt pārtraukts un izsludināta jauna procedūra. Domājam, ka lielāka pievienotā vērtība ir tad, ja mēs saņemam mazāku nomas maksu, bet komersants investē,» pauž tirgus vadītājs. Pēc viņa teiktā, iepriekš veiktie aprēķini liecina, ka Āgenskalna tirgus infrastruktūrā un siltumapgādē nepieciešamas vismaz 2,2 milj. eiro lielas investīcijas. Ir vajadzīga rekonstrukcija sakņu paviljonā, savukārt vēsturiskajā paviljonā (jūgendstila būvē) – logu nomaiņa, kā arī būvju demontāža un sakārtošana atklātajā teritorijā.

Šāds ceļš tālākai tirgus apsaimniekošanai izvēlēts, jo ar saviem līdzekļiem pietiek Centrāltirgus uzturēšanai. «Centrāltirgus ieņēmumi no saimnieciskās darbības ir precīzi zināmi un nomērāmi, infrastruktūrā varam ieguldīt 1,2 milj. eiro gadā un ar to pietiek, lai koncentrētu ieguldījumu šeit, nevis visos tirgos. Lai pārējie tirgi neatpaliktu un neapstātos, mēs izvēlamies partnerības konceptu, liekam komersantam ieguldīt no tirgus ieņēmumiem pilsētas īpašumā,» skaidro A. Abramovs.

Izmaiņas gaidāmas arī Vidzemes tirgū, par kura iznomāšanu līdz 2021. gada augustam līgumu iecerēts noslēgt šomēnes. Konkursā par 6,3 tūkst. m2 lielās teritorijas nomu maksa bija noteikta 3,6 tūkst. eiro (bez PVN) mēnesī.

Visu rakstu Centrāltirgus gaida investīcijas no nomniekiem lasiet pirmdienas, 5. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (5. lpp.)!