Atklās muzeju Rīgas Birža

2011. gada 18. augusts plkst. 9:11
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

22. augustā apmeklētājiem durvis vērs mākslas muzejs Rīgas Birža, kas izveidots bijušajā biržas ēkā Doma laukumā, Vecrīgā.

Mākslas muzejs Rīgas Birža tiek pozicionēts kā kultūras apmaiņas vieta, kurā būtiskāka par nacionālo piederību ir izcilība. Tā ekspozīcijās varēs atpazīt bijušā Ārzemju mākslas muzeja kolekcijas, bet darbības stilā – jaunu attieksmi pret specializāciju. Rīgas Biržā sešos stāvos būs izvietotas moderni aprīkotas izstāžu zāles, dažādas ekspozīcijas, bērniem domāta Mazā skola, semināru un konferenču telpas, kafejnīcas, muzeja suvenīru un mākslas katalogu veikals u.c. Jaunums ir arī speciāli veidotās atpūtas zonas un moderno tehnoloģiju pielietojums vietējiem un ārvalstu viesiem. Muzeja darbības lokā ietilps ne tikai izstādes un mūžizglītības un izglītības programmas, bet arī interešu klubi, diskusijas, koncerti un teātra izrādes. Mākslas muzejs Rīgas Birža ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sastāvdaļa.

Db.lv jau ziņoja, ka Rīgas Biržas ēkas atjaunošana ilgusi trīs gadu. Nama pārbūve un restaurācija ir viens no lielākajiem valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi realizētajiem investīciju projektiem. Būvniecības darbos savulaik bija paredzēts ieguldīt 15.63 miljonus latu.

Rīgas Birža ir viens no pirmajiem objektiem, ko savulaik bija plānots atjaunot līdz Latvijas Republikas simtgades jubilejai, pildot īpašo programmu Mantojums – 2018: kultūras infrastruktūras uzlabošanas programma 2006. – 2018. gadam.
Pēc skiču un tehnisko projektu izstrādes 2007.gadā noslēgts līgums par būvdarbiem. Galvenais būvdarbu veicējs – ģenerāluzņēmējs – pilnsabiedrība Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS&RBSSKALS būvvadība. Galvenais restaurators – SIA Re&Re. Būvuzraudzību veica Valsts nekustamie īpašumi projektu vadītājs Juris Gailis. Tehniskā projekta autors – SIA Arhitektoniskās izpētes grupa. Projekta galvenā arhitekte – Liesma Markova.

Rīgas Biržas ēkas rekonstrukcija Ārzemju mākslas muzeja vajadzībām ir saistīta arī ar cita valstiski nozīmīga projekta – Rīgas pils atjaunošanu.

Dalies ar šo rakstu