Atpūtai varētu tērēt vairāk

2017. gada 13. decembris plkst. 15:31
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Nākamgad labi var veikties kompānijām, kas piedāvā ar sportu un atpūtu saistītās preces un pakalpojumus, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Nākamajā gadā pašlaik tiek gaidīta pasaules ekonomikas izaugsmes turpināšanās, kas daudziem akciju ekspertiem liek izteikt visai pozitīvus paredzējumus par riska vērtspapīru cenu sniegumu. Piemēram, FactSet nupat apkopotās analītiķu prognozes liecina - vidēji tiek paredzēts, ka 2018. gadā ASV Standard & Poor’s 500 indeksa vērtība pakāpsies par 7,7%, kas būtu tuvs rādītājs vidējam akciju sniegumam ilgtermiņā. Kopš šā gada sākuma S&P 500 indeksa vērtība ir pieaugusi jau gandrīz par 19%. Pašlaik tālākai izaugsmei kā lielākie riski tiek minēti augstie akciju novērtējumi, potenciāli straujāks procentu likmju kāpums un politiskā neskaidrība.

Ekonomikai un uzņēmumu peļņai augot, vajadzētu turpināt palielināties arī iedzīvotāju tēriņiem. Valdot šādam fonam, akciju eksperti mēģina izzīlēt tos uzņēmumus, kuri no šīm tendencēm varētu gūt lielāko labumu.

Tiek norādīts, ka, ņemot vērā visas patērētāju paradumu izmaiņas, joprojām populāri cilvēkiem būs atpūsties, nodarboties ar sportu un pirkt luksusa preces. Dažkārt daudzi mēģina izsecināt, kurp plūdīs arī tā saucamās Millennials paaudzes nauda.

Dažādas aptaujas rāda, ka šīs paaudzes mīlētāko preču zīmju vidū ierindojas ne tikai tehnoloģiju kompānijas, bet arī, piemēram, sporta preču ražotājs Adidas. Tiek spekulēts, ka tas apvienojumā ar Rietumvalstīs nomanāmo vēlmi dzīvot aktīvāk un veselīgāk var nozīmēt, ka pieprasījums pēc šī uzņēmuma produktiem saglabājas liels.

Visu rakstu Atpūtai varētu tērēt vairāk lasiet 13. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu