Atsakās no ES projektiem 

Pēc reorganizācijas SIA Visma Enterprise 2016. gadā aizvadījusi pirmo pilno gadu jaunajos apstākļos un apgrozījusi 6,49 miljonus eiro

Anda Asere, 22.5.2017
1/2

A. Zālīte

Foto: Ieva Čīka/LETA

Kopš 2014. gada jūlija SIA Visma Enterprise (iepriekš SIA FMS) ietilpst Norvēģijas IT uzņēmumu grupā Visma. Tika veikta uzņēmuma reorganizācija un izdalīti trīs uzņēmumi – grāmatvedības programmas Horizon izstrādātājs Visma Enterprise, individuālu klientu vajadzībās pamatotu produktu izstrādātājs Visma Consulting un Visma Labs, kas sniedz pakalpojumus citiem Visma grupas uzņēmumiem, uzturot un izstrādājot starptautiskus produktus.

2016. gada apgrozījums ir mazāks nekā gadu iepriekš, kas saistīts ar to, ka no uzņēmuma tika izdalīts Visma Consulting. Tāpat arī pērn kompānijai nebija neviena liela projekta ar Eiropas finansējumu. Uzņēmums nonācis pie secinājuma, ka tā primārais mērķis nākotnē nav lielie Eiropas finansētie projekti, bet gan risinājumi, kas ļauj klientiem kļūt efektīvākiem.

«Lielie Eiropas fondu izstrādes projekti tomēr ir kampaņas, kur klientu vajadzības definētas sen, kopsummā ir slikta pārvaldība ieviešanas laikā, un šo projektu rezultātā ir sarežģīti panākt jēdzīgu biznesa ietekmi. Mēs esam izdarījuši visu to, ko klients ir prasījis, bet viņš no tā nav kļuvis laimīgāks. Turklāt Eiropas nauda vienā dienā beigsies, un ir jautājums, ko pēc tam «ēdīs» visa industrija. Ir gudri sākt domāt par to, kā nebūt atkarīgam no šīm «piešpricēm». Tie ir jauki bonusi, kā desas šķēle uz maizes, bet, ja nebūs maizes un sviestiņa, ar desu vien nevar izdzīvot. Visam jābūt labi sabalansētam. Esmu pārliecināta, ka jādara tas, ko protam vislabāk. Mūsu pamatprodukts ir Horizon. Mēs labi zinām klientu vajadzības un tā šajā jomā varam radīt pievienoto vērtību,» uzskata A. Zālīte.

Visu rakstu Iekļaujas Visma grupas standartā lasiet 22. maija laikrakstā Dienas Bizness.