Āzija apsteidz Eiropu nekustamo īpašumu dārdzībā

2011. gada 16. augusts plkst. 15:53
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Āzijas pilsētas atrodas dārgāko nekustamo īpašumu saraksta kalngalā kopš 2005. gada un pēc pēdējās statistikas datiem pasaules dārgākie nekustamie īpašumi ir Honkongā. Savukārt zemākās nekustamā īpašuma cenas no pasaules lielākajām pilsētām ir Mumbajā, Indijā, vēsta portāls pravda.ru.

Honkongā, Ķīnā nekustamo īpašumu cenas ir par 107% augstākas nekā vidējās cenas citās desmit pasaules lielākajās pilsētās. Mumbajā, Indijā tās ir par 43% zemākas, salīdzinot ar pārējām pasaules metrapolēm, liecina nekustamo īpašumu pakalpojumu sniedzēja Savills sagatavotais Pasaules Klases indekss (World Class Index).

Salīdzinājumam, Honkongā nekustamais īpašums ir par 63% dārgāks nekā Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, kas ierindojas saraksta otrajā vietā. Tai seko metropoles Tokija un Singapūra, kā arī Parīze. Pēdējos piecos ar pusi gados ievērojamu izaugsmi piedzīvojusi Singapūra – 2005. gadā lielpilsēta atradās saraksta septītajā vietā, bet šogad jau ceturtajā vietā.

Attīstīto valstu pilsētas Tokija, Londona, Parīze, Sidneja un Ņujorka kopš 2005. gada piedzīvojušas 32% nekustamā īpašuma cenu kāpumu. Savukārt nekustamo īpašumu cenas, kas atrodas straujas izaugsmes ekonomiku pilsētās Šanhajā, Singapūrā, Honkongā, Maskavā un Mumbajā attiecīgā laika periodā piedzīvojušas 123% lielu lēcienu. Vislielākais cenu kāpums bija lētākajā no lielajām pilsētām – Mumbajā, kur piecu ar pusi gadu laikā cenas kāpušas 2,5 reizes – par 154%.

Pasaules lielāko pilsētu īres maksas reitings ir citādāks nekā nekustamo īpašumu cenas. Ienākumi no pilsētām, kas atrodas «jaunajās» ekonomikās, augušas vien 3,6% gadā. Šis indekss ir augstāks pilsētās «vecajās» ekonomikās – 5,1%.

Augstākās īres maksas ir Londonā, Parīzē, Honkongā, Tokijā un Singapūrā. Potenciālie īpašuma pircēji ir spiesti izvēlēties īri kā alternatīvu īpašuma iegādei. To nosaka kredītu ņemšanas ierobežojumi, vēsta portāls.

Dalies ar šo rakstu