Badmintona turnīra dēļ aizlīmēs visus sporta halles logus

2016. gada 27. maijs plkst. 12:33
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu Jelgavas Sporta halles atbilstību Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkošanas noteikumiem, “Yonex Latvia International” rīkotājiem nāksies aizlīmēt visus Jelgavas Sporta halles logus vairāk nekā 100 kvadrātmetru apmērā.

Turnīru rīkošanas noteikumi paredz, ka sportā zālē var būt tikai mākslīgais apgaismojums, un nav pieļaujams, ka ir pat atvērts viens vēdlodziņš, pa kuru varētu zālē iespīdēt saules gaisma. “Šī prasība sākotnēji šķiet ļoti skarba, taču tam ir loģisks pamatojums - badmintona spēlētājiem šādi “gaismas caurumi” tik tiešām traucē, jo badmintona bumbiņa tur uz mirkli mēdz pazust. Bet tiešs saules stars var apžilbināt badmintona spēlētāju,” stāsta viens no “Yonex Latvia International” tiesnešiem, badmintona treneris Kristaps Pilveris, kurš uzņēmies koordinēt logu aizklāšanu.

Turnīra rīkotāji pēc palīdzības vērsušies uzņēmumā “STATS Serviss”.

“Mēs ieteicām logus aizlīmēt no ārpuses, jo tad var izmantot jaudīgākus un manevrēt varošākus pacēlājus. Uz sporta halles speciālās grīdas, savukārt, ir iespējams izmantot tikai sastatnes - tad šis darbs būtu daudz ilgāk, grūtāk un laikietilpīgāk veicams,” stāsta “STATS Serviss” pārstāve Aija Neilande.

Logu aizlīmēšana nebūt nav vienīgā prasība, kas jāievēro “Yonex Latvia International” rīkotājiem. Griestu augstums nedrīkst būs zemāks par 9 metriem, un nedrīkst traucēt neviens svešķermenis, tai skaitā pacelts basketbola grozs vai tā atsaites. Tāpēc vienu no basketbola groziem uz turnīra laiku nāksies noņemt pavisam.

Turnīra rīkošanas noteikumi un badmintona specifika arī paredz, ka zālē nevar būt baltas sienas, tai skaitā reklāmas, kurās baltā krāsa nevar būt vairāk par 25%. Tāpēc turnīra rīkotāji, veicot reklāmas baneru izgatavošanu, pasūtīja nevis citkārt tradicionālos baltos banerus, uz kuriem attēlots sponsora logo, bet gan tumšas krāsas fonus, uz kuriem logo ir baltā krāsā.

“Yonex Latvia International” turnīrā badmintonu spēlēs, nevis uz sporta zāles koka grīdas kā citkārt Latvijas mēroga turnīros, bet gan uz speciāliem, gandrīz centimetru bieziem paklājiem. Latvijā šobrīd vēl nav neviena starptautisko turnīru rīkošanas prasībām atbilstoša paklāja, tāpēc šoreiz šie 5 paklāji tiks īrēti no Lietuvas badmintona federācijas.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” šogad notiks Jelgavā no 2. līdz 5.jūnijam.

Dalies ar šo rakstu