Baltic Dairy Board apgrozījums sasniedzis 7,3 miljonus eiro

2016. gada 26. augusts plkst. 13:18
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā SIA Baltic Dairy Board neto apgrozījums sasniedza 7,305 miljonus eiro, kas ir par 124% lielāks nekā 2016. gada 6 mēnešos, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

SIA Baltic Dairy Board rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015. gada 22.decembrī, bet ražošanas uzsākta šā gada  15. janvārī. Uzņēmuma darbības veids ir svaigpiena un piena blakusproduktu pārstrāde, ražojot izejmateriālu sviesta, piena proteīna pulvera un rauga produktu ražošanai ar mērķi 2018. gadā uzsākt piena proteīna pulvera ražošanu ar savu žāvēšanas un pakošanas aprīkojumu.

Pārskata periodā kompānijas neto zaudējumi sasniedza 1,112 miljonu eiro. Šie zaudējumi radušies pirmajos četros ražošanas uzsākšanas mēnešos. Tas skaidrojams ar vairākiem iemesliem, kuri ir likumsakarīgi, uzsākot ražošanu, uzsver kompānijas pārstāvji. Sākot pārstrādi Latvijas tirgū, kā jaunam spēlētājam, šajā stadijā bija nepieciešams piesaistīt un iepirkt papildus izejvielas - piena apjomus. Tas arī izdevās, bet bija nepieciešams par izejvielu maksāt augstāku cenu nekā vidēji tirgū  tajā brīdī maksāja citi pārstrādātāji.

Otrs iemesls ir cieši saistīts ar pirmo. Jo mazākas pārstrādes jaudas, jo lielākas izmaksas uz katru pārstrādāto tonnu.  Katru mēnesi, pakāpeniski pieaugot izejvielas daudzumam, ievērojami samazinājās izmaksas uz pārstrādāto piena tonnu, tādējādi ievērojami paaugstinājās efektivitāte.

Pirmajos četros mēnešos tika novērstas visas produktu kvalitātes problēmas. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds