Krievijas investoriem daļēji piederošais Baltic Dairy Board attīstībā plāno investēt 18 miljonus eiro 

Piena uzpircēja un tirgotāja SIA Baltic Dairy Board, kas pirms diviem gadiem kā SIA Sigilo KV izsolē iegādājās maksātnespējīgo AS Bauskas piens un ar Krievijas investoru piesaisti pērn sāka rūpnīcas būvniecību, trīs gados attīstībā plāno investēt 18 miljonus eiro.

LETA, 2016. gada 07. jūlijs plkst. 20:40

Kā informēja Zemkopības ministrijā, par šādiem plāniem šodien runāts uzņēmuma vadības un zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vadītās Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes pārstāvju tikšanās laikā rūpnīcā.

Ņemot vērā sarežģīto situāciju piena nozarē, sanāksmes mērķis bija iepazīties ar uzņēmuma darbību un uzzināt pieredzi, kā veiksmīgi strādāt un iekarot jaunus tirgus piena produktu realizācijai.

Stāstot par nākotnes plāniem, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kaspars Kazāks uzsvēra, ka trīs gadu laikā rūpnīcā plānotas investīcijas 18 miljonu eiro apmērā, bet piecu gadu laikā uzņēmums cer palielināt ražošanas apjomu un sasniegt piena/sūkalu pārstrādes jaudu 800-1000 tonnas diennaktī. Tāpat uzņēmumā plāno sākt piena-sūkalu proteīna padziļinātu pārstrādi, ražojot produktus ar ļoti augstu pievienoto vērtību.

Patlaban uzņēmumā ražo piena, sūkalu un laktozes produktus, piena un sūkalu proteīnus pārstrādājot pulverī. Sūkalas uzņēmums plāno iepirkt no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas siera un biezpiena ražotājiem. Saražoto produkciju uzņēmums realizē Eiropas valstīs, piemēram, Nīderlandē, Polijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā, Ungārijā, Bulgārijā un Grieķijā, bet tuvākajā laikā plānots eksportēt arī uz ASV.

Šobrīd uzņēmums ir arī viens no lielākajiem piena iepircējiem Latvijā un iepērk pienu galvenokārt no kooperatīviem.

«Šis ir pozitīvs piemērs starp piena pārstrādes uzņēmumiem, kas arī šajā sarežģītajā situācijā spēj rast risinājumu veiksmīgai darbībai, kļuvis par nozīmīgu Latvijas piena nozares dalībnieku un ieguvis atpazīstamību citur pasaulē piena/sūkalu proteīna produktu ražošanā, paraugs, kā ar inovatīviem produktiem var veiksmīgi startēt ārvalstu tirgos,» sanāksmē norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Kā ziņots, uzņēmuma Baltic Dairy Board iepriekšējais nosaukums bija SIA Sigilo KV. Šis uzņēmums 2013.gada 24.janvārī izsolē no AS GE Money Bank par 280 000 latu nopirka Bauskas piena nekustamo īpašumu un iekārtas. Īpašumu veido trīs zemesgabali ar kopējo platību 63 175 kvadrātmetri un uz tiem esošas būves - bijušā piena pārstrādes kompleksa ēkas un palīgēkas, divas attīrīšanas iekārtas, kā arī piena ražošanas korpusa jaunbūve.

Projekta īstenošanai Baltic Dairy Board parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Līgums paredz Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 1 738 68 eiro apmērā, savukārt projekta kopējās izmaksas ir 4 057 181 eiro.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, Baltic Dairy Board reģistrēta Jelgavā 2008.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 777 778 eiro.

Baltic Dairy Board pērn strādāja ar 9,06 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 11,94 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi bija 551 827 eiro salīdzinājumā ar 387 734 eiro peļņu 2014.gadā.

Līdz 2015.gada 22.aprīlim uzņēmuma īpašnieki bija Kaspars Kazāks un Ilona Kazāka, bet pēc tam uzņēmumam tika piesaistīti Krievijas pilsoņi Sergejs un Anastasija Regukhi ar 9,50% kapitāldaļu katram, līdz ar to Kazākam patlaban ir 51%, Kazākai - 20% kapitāldaļu, bet vēl 10% pieder riska kapitāla fondam ZGI-3.

Pērn novembrī Baltic Dairy Board 950 obligācijas tika iekļautas biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro. Obligācijas emitētas ar termiņu 10 gadi, emisijas apjoms ir 950 000 eiro. Dzēšanas termiņš - 2024.gada 28.oktobris. Gada kupona likme ir 18% ar procentu izmaksu reizi pusgadā.

 

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt

Maksātnespējīgā a/s Bauskas piens īpašumu no GE Money Bank iegādājusies SIA Sigilo...

Maksātnespējīgā uzņēmuma Bauskas piens apjomīgāko nekustamo īpašumu Bauskā, Stacijas...

Šā gada 21. jūlijā un 20.augustā ir plānotas maksātnespējīgā AS Bauskas Piens...

AS GE Money bank no maksātnespējīgā uzņēmuma AS Bauskas piens akcionāres Nadeždas...

Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

No šīs sadaļas

Šodien 7. jūlijā darba vizītes ietvaros Rīgas brīvostu apmeklēja Baltkrievijas ārlietu...

Rotu dizaina zīmols no Latvijas Anita Sondore pagājušajā nedēļā atgriezies no Itālijas...

AERODIUM ir uzbūvējis vēja tuneli pasaules lielākajai Disnejlendai - Shanghai Disney Resort-,...

Satiksmes ministrijā (SM) trešdien, 6.jūlijā notika Autoceļu padomes sēde, kurā apsprieda...

Mazajiem un mikrouzņēmumiem Latvijā būtu vairāk jāpiestrādā pie dizaina, forumā Mazais uzņēmums...

Valdība šodien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu noteikt iekšējās...

Otrdien, 5.jūlijā, valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas...

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras un Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalstu jauniete Dace...

Šā gada sešos mēnešos AS Sadales tīkls visā Latvijā ir reģistrējusi 305...

Jaunākie statistikas dati par rūpniecības produkcijas izlaidi ir iepriecinoši, jo ražošanas...