Baltijā pārstāvētais Livonia Partners investē Somijā

2017. gada 18. jūlijs plkst. 13:27
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas koksnes pārstrādātājs Ha Serv, kas ietilpst Baltijas valstu privātkapitāla investīciju fonda Livonia Partners pārvaldītajā ieguldījumu portfelī, iegādājies sabiedrību Suomen Lämpöpuu Oy (SLP), kas specializējas termokoksnes materiālu ražošanā, informē kompāniju pārstāvji.

Suomen Lämpöpuu ir Somijas uzņēmums, kas izgatavo dažādus seguma un apdares materiālus no termiski apstrādātas koksnes un eksportē lielāko daļu savas produkcijas. Uzņēmums dibināts 1999. gadā, šobrīd tā pārdošanas apjomi sasniedz 6 mljonus eiro gadā. Somijā, Teuvā atrodas uzņēmuma ražotne, kurā strādā ap 30 cilvēku.

Apvienojot spēkus, Ha Serv un SLP plāno paplašināt ražojumu klāstu un nostiprināt pozīcijas pasaules tirgū.

«Mūsu mērķis ir straujāka izaugsme daudzsološajā videi draudzīgo termokoksnes izstrādājumu tirgū. Abas sabiedrības lieliski papildinās viena otru, un mēs varēsim paplašināt mūsu eksporta ģeogrāfiju, palielināt klientu bāzi un piedāvāt tiem lielāku termokoksnes ražojumu klāstu,» atzīst Marko Kevai (Marko Kevvai), Ha Serv izpilddirektors.

Savukārt Livonia dibināšanas partneris Kaido Veske (Kaido Veske) rezumē: «Mūsu papildu ieguldījumi iezīmē jauna posma sākumu Ha Serv attīstībā. Livonia turpinās aktīvi strādāt ar investīciju pārvaldības komandu, lai atbalstītu gan fonda dabīgo attīstību, gan ar jaunu uzņēmumu iegādi saistīto kāpumu.»

Livonia Partners veic ieguldījumus augošos un labi pārvaldītos vidēja lieluma uzņēmumos Baltijas valstīs. Ha Serv iegāde 2016. gada februārī bija pirmā no četrām investīcijām, kuras fonds veicis līdz šim. Uzņēmumam Ha Serv ir klienti vairāk nekā 25 pasaules valstīs. Fonda pārdošanas apjomi pārsniedz 20 mljonus eiro gadā.

Livonia Partners ir Baltijas valstīs pārstāvēta privātkapitāla investīciju sabiedrība, kas šobrīd pārvalda ieguldījumu portfeli 83 mlj. eiro vērtībā ar Livonia Partners pirmā ieguldījumu fonda (Livonia Partners Fund I) un Eiropas Investīciju fonda un Livonia Partners kopīgā ieguldījumu fonda (Livonia Partners EIF Co-Investment Fund) starpniecību.

Livonia Partners darbību vada tās dibinātāji Kaido Veske (Kaido Veske), Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugs Utkevičs (Mindaugas Utkevičius). Ieguldītāji ir Baltijas valstu un starptautiskās finanšu iestādes.

Ha Serv ir tirgus līderis kokapstrādes produktu, pirtīm paredzēto materiālu, gatavo pirts konstrukciju un termokoksnes izstrādājumu ražošanas jomā. Igaunijā, Reolas ciemā atrodas uzņēmuma ražotne, kurā strādā ap 200 cilvēku. Produkcija tiek piegādāta klientiem visā Eiropā un aiz tās robežām. Savukārt Suomen Lämpöpuu Oy ir viens no pirmajiem uzņēmumiem pasaulē, kas sācis izgatavot ekoloģiskus termokoksnes produktus. Ražošanas procesā netiek izmantotas nekādas ķimikālijas, koksni apstrādā tikai ar karstiem ūdens tvaikiem. Izturīgie ražojumi tiek piegādāti zaļi domājošajiem klientiem visā pasaulē. Uzņēmums eksportē ap 90 % savas produkcijas, tā piegādes tīkls aptver vairāk nekā 20 pasaules valstis.


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Livonia Partners iegulda Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējā Cgates

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām