Livonia Partners iegulda Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējā Cgates 

Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonds Livonia Partners kopā ar LHV Pension Funds un Ambient Sound Investments ir vienojušies investēt uzņēmumā Cgates, kas ir viens no Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējiem.

Lelde Petrāne, 27.06.2017

Avots: freeimages.com

Livonia Partners vadītais konsorcijs iegādāsies Cgates mazākuma akciju daļu, lai atbalstītu uzņēmuma izaugsmi, kā arī tīkla un tehnoloģiju modernizāciju. Darījumam nepieciešams Lietuvas Republikas uzraugošo iestāžu apstiprinājums.

Cgates ir otrs lielākais kabeļtelevīzijas operators Lietuvā, kas 2016. gadā sasniedzis 19.5 miljonu eiro lielu konsolidēto apgrozījumu. Uzņēmumā strādā gandrīz 300 darbinieku. Cgates piedāvā kabeļtelevīziju un digitālo televīziju, optisko internetu un fiksētos telefonsakarus vairāk nekā 270 tūkstošiem klientu 18 pilsētās. Viļņā bāzētā uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Igaunijas kabeļtelevīzijas operatora Starman dibinātāji, ko šogad iegādājās Elisa Corporation no Somijas.

Šis ir ceturtais Livonia Partners Fund I ieguldījums. Livonia Partners Fund I stratēģija paredz investēt augošos, izcili pārvaldītos vidēja lieluma Baltijas valstu uzņēmumos. Pērn fonds pārņēma Ha Serv, Igaunijā bāzētu saunu un saunu materiālu ražotāju, un Hortes, Igaunijas mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmolu. Šā gada sākumā fonds iegādājās datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu Santa Monica Networks Latvijā un Lietuvā.

Šis ir fonda otrais ieguldījums telekomunikāciju un tehnoloģiju nozarē.

Livonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas Livonia Partners Fund I un Livonia Partners EIF Co-Investment Fund ietvaros šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugs Utkevičus (Mindaugas Utkevičius); fonda ieguldītāji ir iekšzemes un starptautiskie institucionālie investori. Livonia dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iniciatīva, un Eiropas Investīciju fonds.

Jaunākais izdevums