Investors

Biržu indeksi ir stabili ASV starpvēlēšanu priekšvakarā

LETA--AFP, 06.11.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien bija stabili, investoriem piesardzīgi reaģējot uz otrdien paredzētajām ASV starpvēlēšanām, ASV sankciju atjaunošanu pret Irānu un Itālijas budžeta problēmu.

Volstrītas indeksi «Dow Jones Industrial Average» un «Standard & Poor's 500» pieauga, bet indekss «Nasdaq Composite» kritās.

Londonas biržas indekss nedaudz palielinājās, Frankfurtes biržas indekss kritās, bet Parīzes biržas indekss tikpat kā nemainījās. Milānas biržas indekss saruka par 0,6%, ko noteica bažas par Itālijas valsts budžetu.

Markets.com analītiķis Nīls Vilsons sacīja, ka tirgus dalībnieki ir fokusējušies «uz ASV starpvēlēšanām otrdien, savukārt jautājumi par Itālijas budžetu turpina ietekmēt riska noskaņojumu». ASV starpvēlēšanas tiek interpretētas kā balsojums par prezidenta Donalda Trampa darbību kopš viņa prezidentūras sākuma.

Eirozonas valstu finanšu ministri pirmdien aicināja Itāliju atbildēt uz Eiropas Komisijas (EK) prasībām iesniegt jaunu budžeta projektu pēc tam, kad EK noraidīja Itālijas sākotnējo budžeta tēriņu paketi.

«Ir pieņēmums, ka demokrāti pārņems Pārstāvju palātu, bet republikāņi saglabās kontroli pār Senātu,» sacīja «CFRA Research» pārstāvis Sems Stovols. «Tas viņus (investorus) neuztrauc.»

Briefing.com analītiķis Patriks O'Hērs sacīja, ka vēlēšanas var radīt nelielu nestabilitāti, bet reālie faktori kustībai tirgos ir citi.

Naftas cenām bija dažādas tendences, jo ASV atjaunoja sankcijas pret Irānu, bet atļāva uz ierobežotu laiku importēt Irānas naftu astoņām valstīm - Dienvidkorejai, Japānai, Ķīnai, Grieķijai, Indijai, Itālijai, Taivānai un Turcijai.

Naftas cenas kritās Ņujorkas biržā, bet pieauga Londonas biržā.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru palielinājās, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu nemainījās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 0,03 dolāriem līdz 63,10 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā pieauga par 0,34 dolāriem līdz 73,17 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» pirmdien pieauga par 0,8% līdz 25 461,70 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,6% līdz 2738,31 punktam, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,4% līdz 7328,85 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien pieauga par 0,1% līdz 7103,84 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,2% līdz 11 494,96 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par mazāk nekā 0,1% līdz 5101,39 punktiem. Milānas biržas indekss FTSE MIB kritās par 0,6% līdz 19 295,83 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien pieauga no 1,1388 līdz 1,1407 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru kāpa no 1,2970 līdz 1,3045 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu nemainījās un bija 113,20 jenas par dolāru.