Bizness var palikt bez stimula

2012. gada 25. septembris plkst. 7:45
Autors: Sanita Igaune - Sandra Dieziņa, Māris Ķirsons
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Nemainot likumu, 2014. gadā uzņēmēji investori būs spiesti maksāt augstāku ienākuma nodokli, jo par trešdaļu saruks pamatlīdzekļu aprēķina koeficients; uzņēmēji cer uz pašreizējās kārtības saglabāšanu.

Pašreizējā uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma redakcija paredz, ka ne tikai 2012., bet arī 2013. gadā iegādātas jaunas tehnoloģiskās iekārtas vērtība tiek palielināta, reizinot to ar koeficientu 1,5. Tātad Latvijā UIN aprēķinā iegādātās iekārtas vērtība ir par 50% lielāka nekā tās patiesā vērtība, kā rezultātā ir jāmaksā mazāks UIN.

Pēc vairāku aptaujāto uzņēmēju sacītā, minētās normas darbība Latvijā ir jāpagarina vēl vismaz par trīs līdz pieciem gadiem. Tā kā uzņēmumi pēckrīzes periodā atsākuši gan veco iekārtu nomaiņu ar jaunām, gan arī atkal veido vairāku gadu investīciju plānus, tad šāda koeficienta - 1,5 - saglabāšana 2014., 2015. un 2016. gadam ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk, lai dotu skaidru signālu gan pašmāju, gan ārvalstu potenciālajiem investoriem.

«Latvijā šobrīd tiek runāts par industrializāciju, un tieši šajā kontekstā būtu tikai apsveicami, ja paaugstinātā koeficienta sakarā jau līdz šā gada beigām tiktu pieņemti konkrēti lēmumi, kas attiektos uz 2014. un nākamajiem gadiem, nevis šo investoriem svarīgo jautājumu atliktu uz 2013. gada nogali,» vērtē mašīnbūves a/s AMO Plant komunikācijas direktors Igors Graurs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu