Bizness: VID pārbaudes neko nav mainījušas 

VID neturpinās nozaru pieeju ēnu ekonomikas apkarošanā; bizness norāda, ka pārbaudes nav neko mainījušas, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Aļona Zandere, 04.10.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pastiprinātus nodokļu kontroles pasākumus konkrētām nozarēm, cenšoties mazināt ēnu ekonomiku, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizsāka 2014. gadā. Pastiprinātām pārbaudēm tika pakļauti autoservisi, zobārstniecības un skaistumkopšanas nozare, tomēr, kā DB norāda iesaistītās asociācijas, pieeja bijusi neveiksmīga. Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Edīte Alksne, kura reizē ir arī Starptautiskās Kosmētikas koledžas direktore, teic, ka VID nav vērsies pie asociācijas ar lūgumu palīdzēt un iesaistīties tā sauktajā nozaru pieejā. Pašā nozarē fakts, ka notiek pastiprinātas pārbaudes, nav radījis nedz nelegālo pakalpojumu sniedzēju piesardzību, nedz sakārtojis sektoru.

Vilšanos VID darbā pauž arī Latvijas Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs. Lietoto automašīnu segmentā pelēkais sektors sasniedz pat 80%, arī autoservisu sektorā skaitlis esot ļoti līdzīgs. Tā tiek uzskatīta par vienu no pelēkākajām zonām valstī. Kaut gan VID pārbaudes notika, tās nav bijušas sistemātiskas un dziļas, vēl vairāk – Auto asociācija novēroja pret tām vērstu ņirgāšanos un nihilismu.

Atšķirībā no A. Kulberga un E. Alksnes teiktā VID gan neuzskata, ka šāda pieeja bijusi neefektīva – daudzi uzņēmumi atsaukušies aicinājumam, sakārtojot savu saimniecisko darbību.

Visu rakstu Nozaru kratīšana sagādā vilšanos lasiet 4. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.