Blogeri skeptiski par Gemius publicēto Latvijas blogu TOP 10 

Noskaidrots Latvijas interneta blogu top desmitnieks, un pirmajā vietā ar 16,6 tūkstošiem lasītāju ierindojies iinuu.lv, liecina interneta izpētes uzņēmuma Gemius publicētā informācija. Otrajā vietā ierindojas tehnoloģiju blogs krizdabz.lv, bet trešajā - kakao.lv.

Dienas Bizness, 09.1.2013

Foto: SXC

Blogu topa līderi - blogu iinuu.lv - novembrī apmeklējuši 1,32 % no visas Latvijas interneta auditorijas, un tas ir labākais rezultāts to blogu vidū, kas novembrī piedalījās blogu topa mērījumos, norāda Gemius.

Reālo apmeklētāju skaits audzis arī aprīlī veidotā Gemius blogu topa uzvarētāja Kristapa Skuteļa blogam krizdabz.lv - tam lietotāju skaits audzis par nepilniem trīs tūkstošiem, novembrī sasniedzot 12 tūkst. Par 2,5 tūkst.  lietotāju augusi šī paša autora bloga androids.lv auditorija, novembrī sasniedzot 6,5 tūkst.  Tehnoloģiju blogu popularitāti apstiprina ne tikai tas, ka pieaudzis to apmekletāju skaits, bet arī tas, ka teju pusē no populārākajiem blogiem pārstāvēta jaunāko tehnoloģiju tematika.

«Tehnoloģiju blogu lielo īpatsvaru skaidroju ar to, ka daļa tehnoloģiju blogi pastāv jau ilgus gadus un to autori ir ne tikai spējuši uzaudzēt pietiekami lielu auditoriju, bet ir bijuši gana naski uz pieteikšanos dalībai topā. Es zinu, ka Latvijā vēl ir neapzinātas blogu pērles, kuras varētu ieviest šajā topā korekcijas,» atzīmē K.Skutelis.

Trešo vietu topā ieņem blogs kakao.lv. Tā pārstāvētā tematika ir dažāda, taču arī šajā blogā dominē dažādām tehnoloģijām veltīti raksti. Lai gan pēc reālo lietotāju skaita kakao.lv ieņem trešo vietu, tas ir pirmais pēc tajā veikto lapu skatījumu (page views) skaita, apmeklējumu (visits) un laika, ko blogā pavadījuši tā lasītāji. Blogā kakao.lv novembrī veikti 121,5 tūkst. lapu skatījumu, savukārt vidējais viena lietotāja pavadītais laiks mājaslapā mēnesī ir vairāk nekā 12 minūtes, kas ir labākais rādītājs Top 10 blogu vidū.

 

Interneta lietotāju vidū popularitāti iekarojuši ir ne tikai tehnoloģiju un daudzpusīgu tematiku aptveroši blogi. Starp 10 populārākajiem blogiem atrodams arī Agneses Kleinas modes lietām veltītais blogs whimsicalagnesiga.com, kas ierindojies topa 4. vietā, uzrunājot 8,3 tūkst. lasītāju lielu auditoriju. Savukārt 10. vietā ierindojies Kristas Baumanes kulinārijas un pavārmākslas blogs krista.lv, ko mēnesī apmeklējuši trīs tūkstoši lasītāju.

Latvijas blogu Top 10 kopumā veido blogi: iinuu.lv, krizdabz.lv, kakao.lv,  whimsicalagnesiga.com, laacz.lv, cehs.lv, androids.lv,  parasts.lv, pods.lv un krista.lv.

Kopumā novembra blogu topa mērījumiem tika pieteikti 48 blogi. Gemius blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros novembrī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. Tops veidots, balstoties uz apmeklētāju skaitu blogos, kas tos apmeklējuši no Latvijas teritorijas.

Tikmēr sociālajā tīklā Twitter jau valda daļēja neizpratne par Gemius veikto pētījumu, proti, jāņem vērā, ka šajā sarakstā apkopoti tikai tie blogi, kuru autori pieteikuši savu blogu šim pētījumam. Līdz ar to pētījumā nav apskatīti visi Latvijas blogi.

 

Smaidu par Gemius blogu topu. Tur tak redzami tikai tie, kas piedalās pētījumā, nevis VISI Latvijas blogi ;) — Gatis Kalniņš (@gatonslv) January 9, 2013

 

ou jē..ja es būtu piedalījies @gemiuslv blogu topā būtu 11.vietā!:)Un tikai aiz manis būtu @kinokults [riņķa dancis] :) files.gemius.pl/News/Latvia/Ge… — Ģirts Luste (@Girts) January 9, 2013

 

Gemius saskaitijis LV lasitako blogu topu 2012/nov. Zel, ka klat nav apmeklejums no arvalstim, bet kopuma patikami twitpic.com/btpszv — Agnese Kleina(@agnesiga) January 9, 2013

 

Gemius topa rezultātu kontekstā viens ir skaidrs pavisam droši. Ir, kur augt. — Kaspars Foigts (@laacz) January 9, 2013

 

Es vispār jūtos pamatīgi atpalicis, neko iepriekš nezinot par iinuu.lv. Tāda sajūta, ka šodien esmu atklājis internetu. — Māris Reliņš (@MarisRelins) January 9, 2013

 

@laacz @endijs Gemius neskaita ārzemju apmeklējumus — Kristaps Skutelis (@krizdabz) January 9, 2013

 

 

""

""

 

""