Internets

Papildināts - SIA TV Net nopērk portālu Spoki.lv

NOZARE.LV, 27.12.2012

Ēkrānšāviņš no Spoki.lv.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Skandināvijas mediju grupai Schibsted piederošais SIA TV Net no interneta projektu kompānijas SIA Nerealitāte nopircis interneta portālu spoki.lv, liecina domēnu reģistra dati.

«Portāls spoki.lv ir vienīgais tāda veida izklaides portāls Latvijā, tā auditorija ir jaunieši, kurus mēs vēlamies radināt izmantot arī ziņu portālu tvnet.lv. spoki.lv paliks tāds, kāds tas ir,» tā sacīja SIA TV Net valdes loceklis Ivars Bauls.

Nozare.lv rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka TV Net par spoki.lv samaksājis summu, kas ir robežās no 100 000 līdz 200 000 latu. Oficiāli darījuma summa netiek atklāta.

Līdzšinējā spoki.lv īpašnieka Nerealitāte valdes priekšsēdētājs un 50% Nerealitātes mātesuzņēmuma SIA NRLT kapitāla daļu īpašnieks Agris Krusts teica, ka portāls pārdots, jo saņemts pirkšanas piedāvājums no TV Net. Taču vaicāts par cenu, Krusts teica, ka to nevarot atklāt.

Viņš pieļāva, ka TV Net interesējusi spoki.lv jauniešu auditorija. Portāls pēdējos pāris gadus strādājis ar zaudējumiem, kurus daļēji izraisīja kāda interneta spēļu ražotāja Ķīnā bankrots un no tā iecerētais saturs izpalika, Krusts teica.

Saskaņā ar starptautiskā interneta izpētes uzņēmuma Gemius pētījuma rezultātiem TV Net uzturētais portāls tvnet.lv ar 496 384 lietotāju lielu auditoriju novembrī bija piektā apmeklētākā Latvijas interneta lapa, bet spoki.lv ar 229 935 lietotājiem ieņēma desmito pozīciju.

Savukārt pētījumu aģentūras TNS interneta patēriņa paradumu pētījumā par 2012.gada rudeni tvnet.lv ieņēma sesto vietu pēc vidējās vienas dienas auditorijas rādītājiem Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet spoki.lv bija 17.vietā.

Gemius interneta lietotāju skaitu aprēķina, izmantojot algoritmu, kas ļauj uzskaitīt konkrētās interneta vietnes reālos lietotājus no Latvijas, savukārt TNS par interneta vietņu apmeklējumu secinājumus izdara, pamatojoties uz intervijām ar Latvijas iedzīvotājiem. TNS pētījumā, atšķirībā no Gemius, iekļautas arī dažādas starptautiskas lapas, piemēram, google.com, twitter.com u.c.

Līdz šim portāls spoki.lv piederēja interneta drošības konsultanta Krusta vadītajai SIA Nerealitāte, kas iepriekš uzturēja arī tādus portālus kā tribine.lv un baltgames.lv, izstrādā mājaslapas un dažādas tīkla aplikācijas, konsultē interneta lapu optimizācijā (Search Engine Optimization jeb SEO).

Portāla spoki.lv saturu veido lasītāji, kas katru dienu publicē vairāk nekā 800 rakstu, attēlu un video apkopojumu. Portāls ir pieejams arī krievu valodā.

Portāla spoki.lv veidotāji bija radījuši arī jaunumu portālu latviešu valodā tribine.lv. Tas tika reklamēts kā Latvijā pirmais pilsoniskās žurnālistikas projekts, kur medija saturu veido tā lietotāji. tribine.lv kā atsevišķs portāls vairs nepastāv, tagad tā ir daļa no portāla spoki.lv.

Nerealitāte pilnībā pieder SIA NRLT, kuras īpašnieki ir Krusts un Vitolds Jakovļevs. Līdz šā gada oktobra vidum 20,99% Nerealitātes daļu piederēja riska kapitāla fondam ZGI fonds. Tagad investori no uzņēmuma ir izstājušies, bet NRLT tam ir ieķīlājusi 20,99% Nerealitātes kapitāldaļu par nodrošināto prasījuma maksimālo summu 200 000 latu, liecina firmas.lv informācija.

Portāls tvnet.lv pastāv 12 gadus. Portālam ir latviešu un krievu valodas versijas. Schibsted par TV Net īpašniekiem kļuva 2011.gada martā.

2011.gadā TV Net strādāja ar 742 038 latu apgrozījumu un 2390 latu peļņu, liecina Firmas.lv informācija. 2010.gads tika noslēgts ar 558 747 latu apgrozījumu un 218 066 latu zaudējumiem, vēl gadu iepriekš apgrozījums bija 534 829 lati, bet zaudējumi - 80 293 lati.

Savukārt Nerealitātes apgrozījums 2011.gadā bijis 103 088 lati un ciesti 85 727 latu zaudējumi, gadu iepriekš strādāts ar 161 755 latu apgrozījumu un 56 414 latu zaudējumiem, bet 2009.gadā apgrozīti 250 096 lati un gūta 2926 latu peļņa.

Komentāri

Pievienot komentāru