Brazīlijā Apple nepieder iPhone preču zīme

2013. gada 14. februāris plkst. 10:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Brazīlijas regulatori noraidījuši Apple prasību valstī reģistrēt iPhone preču zīmi, tādējādi radot kompānijai dārgu un negaidītu šķērsli vienā no pasaules ātrāk augošajiem viedtālruņu tirgiem.

Apple prasību Brazīlijas regulatori noraidījuši tāpēc, ka tiesības uz iPhone preču zīmi šajā valstī jau pieder vietējam elektropreču ražotājam IGB Eletrônica SA – kompānijai, kas plašāk pazīstama ar savu iepriekšējo vārdu Gradiente, vēsta Wall Street Journal.

Brazīlijas Nacionālais rūpniecības īpašuma institūts norāda, ka Apple šo lēmumu plāno apstrīdēt, uzsverot, ka IGB Eletrônica iPhone preču zīmi piecu gadu laikā pēc reģistrācijas, kā to pieprasa valsts likumi, neesot izmantojusi. Pati kompānija Apple atteikusies no komentāriem.

Brazīlijas kompānija iesniedza reģistrācijas pieprasījumu preču zīmei IPHONE 2000. gadā – sešus gadus agrāk nekā Apple iesniedza savu pieteikumu. Pēc astoņiem gadiem – 2008. – Brazīlija ļāva kompānijai IGB Eletrônica izmantot preču zīmi saskaņā ar likumu, kas nosaka, ka piecu gadu laikā ir jāizgatavo produkts ar šādu zīmolu. Līdz aizvadītā gada decembrim, kad beidzās noteiktais termiņš, Brazīlijas kompānija nebija izgatavojusi nevienu ierīci ar zīmolu IPHONE. Taču pēdējā brīdī – tikai dažas nedēļas pirms noteiktā termiņa beigām, Brazīlijas kompānija paziņoja par viedtālruņa IPHONE Neo One laišanu klajā.

Viedtāruni IPHONE Neo One iespējams iegādāties Brazīlijas kompānijas interneta vietnē vai vienā veikalā Sanpaulu pilsētā. Ierīce aprīkota ar Google Android operētājsistēmu un tā cena sasniedz 304 ASV dolāru.

Apple uzskata, ka Brazīlijas kompānija preču zīmi faktiski neizmanto, un valsts regulators IGB Eletrônica SA pieprasījis sešdesmit dienu laikā pierādīt pretējo. Līdz tam brīdim regulators reģistrējis Apple iPhone preču zīmi citās kategorijās, kā, piemēram, programmatūras izstrādē un apģērba nozarē.

Gadījumā, ja Brazīlijas regulators būs apmierināts ar vietējās kompānijas pierādījumiem, Apple nāksies iesaistīties dārgā un ilgā cīņā par savām intelektuālajām tiesībām šajā valstī, skaidro WSJ.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām