Investoriem zūd ticība Apple

2013. gada 12. septembris plkst. 10:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Samazinājusies Apple akciju vērtība, tādējādi ilustrējot investoru bažas par jaunāko iPhone viedtālruņu modeļu nespēju kompānijai nodrošināt lielāku tirgus daļu jaunattīstības valstīs.

Kompānija trešdien nāca klajā ar diviem papildinājumiem savā viedtālruņu klāstā – iPhone 5S un iPhone 5C. Lai gan tika uzskatīts, ka iPhone 5C būs lēts viedtālrunis, tā cena bez piesaistes operatoriem, vienalga sasniedz vairākus simtus ASV dolāru, kas, kā uzskata analītiķi, ir stipri par daudz jaunattīstības valstu tirgiem, raksta BBC.

Līdz šim Apple šādos tirgos nācies smagi cīnīties ar tādiem konkurentiem kā Samsung un Huawei. «Investori ir nonākuši pie secinājuma, ka šāda cena nav pietiekoši zema, lai nodrošinātu pozīcijas jaunajos tirgos,» sacīja analītiķu kompānijas Janney Montgomery Scott eksperts Marks Lusčini. «[Jaunie produkti] nepiedāvā tādu pašu cenu kategoriju kā Apple konkurenti,» uzsvēra eksperts. Db.lv jau vēstīja, ka Apple akcijas cena trešdien noslīdējusi līdz 467,7 ASV dolāriem, zaudējot 5,4% no savas vērtības.

Lai gan Apple izdevies iegūt lielu popularitāti attīstīto valstu tirgos, šādas sekmes kompānijai nav izdevies atkārtot «jaunajās ekonomikās» kā, piemēram, Ķīnā un Indijā. Šādās valstīs ir maz mobilo sakaru operatoru, kas piedāvā subsidētos tālruņus, tādējādi lielai daļa iedzīvotāju Apple produkcija nav pa kabatai. Šo situāciju izmanto citas tehnoloģiju kompānijas, kas izaugsmes valstīs piedāvā lētus viedtāruņu modeļus. Iepriekš izskanēja pieļāvumi, ka Apple centīsies lauzt šo situāciju un nāks klajā ar ievērojami lētāku ierīci nekā citas kompānijas klāstā esošās.

«Apple iPhone 5C cena vienkārši nav pietiekami zema, lai adekvāti izmantotu eksistējošas ievērojamas izaugsmes iespējas. Jautājums ir saistīts ar to, vai Apple plāno mēģināt iekarot šādus tirgus, vai arī paliks par luksusa klases ierīču ražotāju,» sarunā ar BBC sacīja BTIG Research analītiķis Volters Pieciks (Walter Piecyk).

Jau vēstīts, ka iPhone 5C cena ASV tirgū būs no 99 līdz 199 ASV dolāriem, slēdzot līgumu uz diviem gadiem, un tas būs pieejams piecās krāsās. Savukārt iPhone 5S, kuram bez pirkstu nospiedumu atpazīšanas tehnoloģijas ir arī jaudīgāks procesors un labāka fotokamera, maksās no 199 līdz 299 ASV dolāriem. Tikmēr Apple Lielbritānijas mājaslapā iPhone 5C cena norādīta 469 - 549 Lielbritānijas mārciņu (390 - 459 Ls) apmērā, bet iPhone 5S Apvienotajā Karalistē maksās 549 - 709 mārciņas (459 - 589 Ls).
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām