Francijas varasiestādes veic kratīšanu Apple pārstāvniecībā

2013. gada 02. jūlijs plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Francijas valdības konkurences regulators veicis kratīšanas Apple pārstāvniecībā šajā valstī. Kratīšanu laikā, kuras ilgušas 24 stundas, izņemti dokumenti, un tās ir daļa no Francijas valdības pretmonopola izmeklēšanām.

Izmeklētājus interesējot attiecības starp Apple un tās produkcijas izplatītājiem. Kompānija apsūdzēta priekšrokas došanā saviem veikaliem, nevis izplatītājiem, kā, piemēram, uzņēmumam eBizcuss, kas nodarbojies tikai ar Apple produktu tirdzniecību, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi. Uzņēmums norādījis, ka bijis sarežģīti tikt pie jaunākajiem Apple produktiem, kamēr tajā pašā laikā Apple veikaliem šādu problēmu neesot bijis.

Apple Francijā savu veikalu atvēra 2009. gada novembrī. Tas vietējam uzņēmumam eBizcuss izraisījis tirdzniecības apjomu strauju samazināšanos. Uzņēmums arī apgalvo, ka nesot spējis izveidot saprātīgus iPad un MacBook Air piegādes kanālus no Apple. Tāpat uzņēmums apgalvojis, ka Apple ne tikai apgrūtina produktu tirdzniecību, bet arī ar zemām cenām cenšas pārvilināt klientus.

Tajā pašā laikā Apple no saviem izplatītājiem izvirzot dažādas jaunas prasības – eBizcuss apgalvo, ka bijuši spiesti investēt vairāk nekā 6,5 miljonus ASV dolāru veikala uzlabošanā, lai izpildītu Apple prasības.

eBizcuss vērsies pie varasiestādēm, uzskatot, ka Apple negodīgā ceļā dod priekšroku saviem personīgajiem izplatītājiem. eBizcuss ir lielākais Apple produkcijas tirgotājs Francijā. Uzņēmumam pieder 16 veikali visā valsts teritorijā.

Francijas izmeklētāji ieinteresējušies arī par Apple iOS tiešsaistes lietojumprogrammu App Store veikalu pēc tam, kad kompānija pērn palielināja minimālo pārdošanas cenu žurnāliem un laikrakstiem. Regulators tādējādi iecerējis noskaidrot vai Apple šādā veidā ļaunprātīgi neizmanto savu ietekmi arī digitālo lejupielāžu jomā.

Db.lv jau vēstīja, ka Eiropas Savienības (ES) regulatori sākuši informācijas izpēti saistībā ar Apple noslēgtajiem iPhone izplatīšanas līgumiem ar telekomunikāciju kompānijām, kas, iespējams, tika paredzēti, lai nodrošinātu ASV kompānijai priekšrocības.

Regulatoru interese sekojusi sūdzībām, kas pērn saņemtas no Eiropas telekomunikāciju operatoriem un bijušas saistītas ar subsidētu Apple ierīču tirdzniecību, kas tādā veidā kompānijai ļāva nodrošināt labākas tirgus pozīcijas saviem viedtālruņiem un planšetdatoriem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām