Būs vienoti nosacījumi visām Altum izsniegtajām kredīta garantijām

2016. gada 27. septembris plkst. 13:27
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Lai visas finanšu iestādes, kas apvienojušās AS Attīstības finanšu institūcija Altum, kredīta ņēmējiem nodrošinātu ātrāku finansējuma pieejamību projekta īstenošanai, valdība otrdien, 27.septembrī, apstiprināja grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas programmas kārtībā, informē Zemkopības ministrija. 

Altum ietilpst Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds. 

Noteikumi nosaka Altum jaunu sadarbības līgumu noslēgšanu ar komercbankām un krājaizdevu sabiedrībām. Jaunie sadarbības līgumi ļaus kredītiestādēm ievērot vienotu kārtību un nodrošināt operatīvāku garantiju izsniegšanu visām akciju sabiedrības  izsniegtajām kredīta garantijām. Tādējādi tiks veicināta finansējuma pieejamība projekta īstenošanai un vienotu principu piemērošana garantiju uzraudzībai, kompensāciju izmaksai un saskaņotām darbībām, projekta realizācijā sadarbojoties ar kredītiestādēm.

Noteikumos veikti arī redakcionāli precizējumi, lai nodrošinātu paātrinātu garantiju izsniegšanas laiku saimnieciskās darbības veicējiem lauksaimniecībā, lauksaimniecības produktu pārstrādē, lauku teritorijās, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds