Centra dzīvokļu īpašnieki mēģina uzskrūvēt cenu

2011. gada 06. aprīlis plkst. 11:13
Dalies ar šo rakstu

Šā gada martā tikai atsevišķos mājokļu segmentos novērots nelielas cenu izmaiņas, atskaitās kompānija Ober Haus Real Estate.

Martā aktivitāte bija novērojama Rīgas centra dzīvokļu segmentā. Lielāku interesi izrādīja gados jauni cilvēki ar stabiliem ienākumiem, kuri esot gatavi atsaukties uz banku piedāvājumiem un uzlabot savus dzīves apstākļus, iegādājoties mājokli. Joprojām ir interese par banku atsavinātajiem dzīvokļiem. Taču joprojām svarīgi izvēles kritēriji ir renovēta vai jauna māja, komunālo pakalpojumu izmaksas, apkures sistēma un auto novietošanas iespēja. Interese par neremontētiem dzīvokļiem neremontētās mājās bija ļoti neliela. Šos īpašumus pircēji izskatījuši, ja tiks piešķirta papildus cenas atlaide.

Lielāko aktivitāti par dzīvokļu iegādi centrā joprojām izrādīja ārzemju klienti, pārsvarā no NVS valstīm. Nereti dzīvokļu īpašnieki vēlējušies celt īpašuma pārdošanas cenu, neapzinoties, ka cenas un kvalitātes nesakritība var atbaidīt pircējus, norāda Ober Haus.

Ārvalstnieku prasības bijušas augstas – meklēti dzīvokļi ar labu, kvalitatīvu remontu renovētās mājās, ar liftu, apsardzi, pilnu apdari, cenu amplitūdā no 145 tūkst. līdz 300 tūkst. eiro. Bijusi arī interese par ieguldījumiem dzīvokļos, ko varētu izīrēti.

Jauno projektu segmentā cenas pamazām pieaug, jo tirgū neparādās jauni piedāvājumi. Galvaspilsētas centrā to cena bija 1300 – 2200 eiro/m2, mikrorajonos –860 – 1350 eiro/m2.

Pēc šīs kompānijas aprēķiniem, vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos bija 577 eiro/m2. Dārgākā mikrorajona pozīcijas saglabāja Teika, kur vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena martā bijusi 687 eiro/m2, bet zemākā cena martā bija Bolderājā – 470 eiro/m2, Vecmīlgrāvī – 521 eiro/m2, Ķengaragā – 540 eiro/m2 un Sarkandaugavā – 553 eiro/m2. Cenu starpība starp populārākajiem un mazāk populāriem mikrorajoniem martā palielinājās no 194 eiro/m2 līdz 217 eiro/m2.

Pēc zemesgrāmatas datiem, Rīgas pilsētā reģistrēto darījumu skaits martā, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, nav būtiski mainījies – notikuši apmēram 460 darījumi. Tas liecinot, ka pircēju aktivitāte ir stabila.

Mēneša laikā cenas palielinājušās trīs un četru istabu dzīvokļiem. Ober Haus Real Estate skaidro ar vairākiem faktoriem: no piedāvājumā esot pazuduši lētākie dzīvokļi, samazinājās piedāvājums jaunajos projektos, kas ierobežoja potenciālo pircēju izvēli, kā arī samazinājās īpašumu piedāvājums par adekvātu cenu. Tāpat kredītiestādes ir aktivizējušās.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām