Cēsis aicinās ražotājus

2017. gada 02. augusts plkst. 13:00
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tuvākajos gados Cēsīs iecerēts piesaistīt vairāk ražojošu uzņēmumu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Raksta galerijā - DB viesojas Cēsīs.

Lai ražojoši uzņēmumi nākotnē Cēsīs varētu attīstīties, ir izstrādāts t.s. degradēto teritoriju revitalizācijas plāns, kas paredz, ka savulaik ražošanai paredzētajās, bet tagad nolaistajās zonās, piemēram, Robežu ielas rajonā, tiks izveidots industriālais parks. Interese par to ir jau tagad, atzīst Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Patlaban lielākie uzņēmumi Cēsīs pārstāv pārtikas, transporta un mazumtirdzniecības sektoru, un līderis ar vairāk nekā 200 darbiniekiem un 44,6 milj. eiro lielu apgrozījumu 2015. gadā (par pērno gadu datu vēl nav) ir AS Cēsu alus.

«Investīciju piesaistē uz vienu iedzīvotāju esam Latvijas galvgalī. Nākotnē turpināsim labiekārtot degradētās teritorijas, izveidojot vietas ražojošiem uzņēmumiem. Tāpat turpināsim ceļu projektus, veiksim energoefektivitātes pasākumus, piemēram, Cēsu Izstāžu namā, Pastariņa sākumskolā, atjaunosim tūrisma objektus,» sola J. Rozenbergs.

Cēsīm relatīvi jauns virziens ir IT. Pilsētā ir atvērta RTU Cēsu filiāle, kurā apgūt jaunu programmu mobilo aplikāciju izstrādei, kā arī šīs nozares attīstības virzienu sekmē pašmāju IT klasteris Draugiem group, kas savu pirmo reģionālo filiāli atvērs tieši Cēsīs, un ir vēl vairākas indikācijas jauniem attīstības pavērsieniem šajā jomā.

Visu rakstu Aicinās ražotājus lasiet 2. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Kumelīšu lielsaimnieks

FOTO: Viesnīcu saimi papildina Santa

Draugiem Group paziņo par filiāles atklāšanu; meklē darbaspēku

Dalies ar šo rakstu