DB izdos Miljonāru topu

2017. gada 10. oktobris plkst. 13:26
Autors: DB
Sadaļa: DB projekti
Dalies ar šo rakstu

Izdevniecība Dienas Bizness papildina savu žurnālu klāstu un šā gada 19. oktobrī laidīs klajā Latvijas bagātāko cilvēku TOP 100.

Papildus šim sarakstam, kas ērtības labad ir nosaukts par Miljonāru topu, lasītāji varēs iepazīties arī ar Latvijas lielākajiem pelnītājiem un dividenžu saņēmējiem, kā arī ar lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieku. Šos topus ekskluzīvi DB žurnālam pēc vairāku gadu gaitā pārbaudītas metodikas veidos Lato Lapsa un Kristīne Bormane sadarbībā ar Lursoft un korporatīvo finanšu ekspertiem Vadimu Jerošenko un Jāni Pinni.

Visbagātāko un vispelnošāko iedzīvotāju saraksts Latvijā tiek apkopots jau 21.reizi, taču tas kalpo ne tikai konkrēto cilvēku un ģimeņu turīguma līmeņa salīdzināšanai. Tas dod pārskatu arī par Latvijas biznesa vides un tautsaimniecības kopējo attīstības dinamiku, tādējādi ļaujot izdarīt vairākus interesantus un nozīmīgus secinājumus arī uz priekšdienām.

Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā šogad ir notikušas īpaši nozīmīgas pārmaiņas, - tajā ir 41 jauns vārds un uzvārds, un tāds pats miljonāru skaits to ir pametis. Savukārt citu jauno sarakstu rekordi ir šādi: lielākā individuālā peļņa - 32 530 900 eiro, lielākie zaudējumi - 15 459 659 eiro, lielākās dividendes - 10 990 025 eiro.

Savukārt kopējie saraksta skaitļi rāda, ka Latvijas turīgākie cilvēki kļūst vēl turīgāki. Pirms diviem gadiem saraksta pirmā desmitnieka biznesa kopējā vērtība bija 1,41 miljards eiro, kas nozīmēja 40 miljonu eiro pieaugumu gada laikā, pērn pieaugums bija 30 miljonu eiro, bet nu pirmā desmitnieka kopējais turīgums novērtēts jau uz 1,421 miljardu eiro.

Turklāt atšķirībā no situācijas pirms gada tagad pieaugums ir arī pārējā saraksta daļā: ja tad kopējais TOP 100 vērtības apjoms bija 2,83 miljardi eiro, tad nu tas ir pieaudzis līdz 2,91 miljardam eiro.

Laikraksta Dienas Bizness abonenti žurnālu saņems līdz ar avīzi, bet citiem tas būs pieejams mazumtirdzniecībā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām