Degvielas tirgotāji atkal pazemina degvielas cenu 

Degvielas tirgotājs Virši-A šodien ir pazeminājis degvielas cenu par četriem centiem, savukārt Neste īpašā akcijā visās Neste Oil degvielas uzpildes stacijās cenu ir samazinājusi par pieciem centiem, informēja uzņēmumā.

LETA, 17.12.2014

Foto: LETA

Patlaban Virši -A 95.markas benzīns un dīzeļdegviela maksā 1,077 eiro, informēja uzņēmumā. Neste savukārt 95.markas benzīns maksā 1,057 eiro un tikpat arī dīzeļdegviela.

Kā skaidroja uzņēmumā Statoil, saskaņā ar uzņēmuma mārketinga aktivitātēm šodien Statoil tīklā benzīna un dīzeļdegvielas cena ir samazināta par pieciem centiem. Papildus līdz 4.janvārim Extra lojalitātes programmas dalībniekiem tiek piedāvāta 3,5 centu atlaide par katru iegādāto degvielas litru. Vidējā cena patlaban tīklā ir 1,084 eiro litrā, bet zemākā cena ir 1,027 eiro litrā.

Pagājušajā nedēļā degvielas tirgotāji divas reizes samazināja degvielas cenu - benzīnam par pieciem eiro centiem litrā.

Naftas cenas pasaules tirgū 16.decembrī turpināja kritumu, Londonas Brent jēlnaftas cenai nokrītoties zem 59 ASV dolāru par barelu robežas saistībā ar jaunākajiem Ķīnas rūpnieciskās aktivitātes datiem un nemierīgo situāciju Krievijā.

Brent jēlnaftas cena janvāra piegādēm otrdien dienas vidus tirdzniecības sesijā samazinājās līdz 58,5 ASV dolāriem (47,07 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2009.gada maija.

Savukārt ASV vieglās jēlnaftas West Texas Intermediate (WTI) cena nokritusies līdz 53,8 ASV dolāriem (43,29 eiro) par barelu.

Naftas cenas kopš jūnija samazinājušās par aptuveni 50%, ņemot vērā pārmērīgās enerģijas piegādes, ASV dolāra vērtības pieaugumu un vāju pieprasījumu gausās globālās ekonomikas izaugsmes laikā.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.