Dienas tēma: Mikrotīkls iepūš dzīvību VEF ražotnē

2014. gada 11. decembris plkst. 9:14
Autors: Sanita Igaune
Dalies ar šo rakstu

Mikrotīkla īpašniekiem piederošais uzņēmums restaurē bijušo VEF ražošanas korpusu Brīvības gatvē 214i; nozarē apkaimi sākuši dēvēt par vietējo Silīcija ieleju
, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Uzņēmums Mikrotīkls, kas pazīstams arī kā Mikrotik, ir bezvadu interneta maršrutēšanas iekārtu un programmatūras izstrādātājs. Uzņēmums regulāri saņem dažādus apbalvojumus un lepojas ar labiem finanšu rādītājiem. Pērno gadu, atbilstoši Lursoft datiem, Mikrotīkls noslēdza ar 103,5 milj. eiro apgrozījumu un 23,6 milj. eiro peļņu. 


Visa Mikrotīkla produkcija galvenokārt tiek eksportēta. Mikrotīkls pārsvarā plašus komentārus par uzņēmuma darbību medijiem nesniedz. Arī par plāniem restaurēt bijušo VEF ražošanas korpusu, kas atrodas Brīvības gatvē 214i, uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš atbildes DB nesniedza, norādot, ka plašāka informācija tiks sniegta nākotnē.

Brīvības bulvāra apkaimē jau ir vairāki IT uzņēmumi, tādējādi to var dēvēt par vietējo Silīcija ieleju, DB salīdzinājumu minēja Accenture Latvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs. Minētā IT uzņēmuma ēka atrodas blakus VEF korpusa ēkai – Brīvības gatvē 214. Netālu ir Latvijas mobilais telefons (LMT), tālāk ir Tieto Latvia, kā arī citi IT uzņēmumi, uzsvēra M. Jegorovs. «Ēkai, ko viņi ir sākusi restaurēt, ir ļoti skaista fasāde. Tagad to nevar redzēt, bet būs interesanti apskatīt, kā ēka tiks atjaunota. Es domāju, ka savā ziņā viņi to dara principiālu iemeslu dēļ, diez vai ir pamats to darīt tieši šeit, iespējams, citviet to varētu pat izdarīt krietni lētāk,» pārdomās dalās M. Jegorovs. No pilsētas plānošanas viedokļa, kad būvēja VEF, tas bija jābūvē šeit, jo vienuviet bija izvietoti ražošanas uzņēmumi, bet šobrīd situācija ir cita. 


Visu Dienas tēmas rakstu Mikrotīkls iepūš dzīvību VEF ražotnē
 lasiet 11. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi