Drosmīgo ideju realizētāju skaits biznesa inkubatoros pieaug

2011. gada 10. janvāris plkst. 12:59
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Aptuveni 20 biznesa inkubatoru uzņēmumi Kurzemē sākuši realizēt savas idejas ar «Drosmīgo ideju atbalsta programmas» palīdzību. Pavisam šajā programmā saņemti 33 pieteikumi.

Db.lv jau rakstīja, ka pagājušā gada nogalē Kurzemē, sadarbojoties Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) biznesa inkubatoram, Kurzemes Biznesa inkubatoram un SEB bankai, norisinājās «Drosmīgo ideju atbalsta programma», kuras mērķis ir sekmēt ideju iedzīvināšanu jaunos uzņēmumos Kurzemes reģionā. Konkurss norisinājās jau otro reizi, un no biznesa ideju autoriem, kas savu komercdarbību vēlas attīstīt Kurzemē, pavisam tika saņemti 33 pieteikumi – no tiem deviņi Ventspilī, trīs Talsos, 14 Liepājā, trīs Kuldīgā un četri Saldū.
Kopā izvērtētas 27 biznesa idejas. No tām biznesa inkubatoros uzņemtas 13 idejas, pirmsinkubatora pakalpojumus saņems piecas idejas, trīs ideju autoriem atbalsta piešķiršanas komisija izteica ieteikumus idejas pilnveidošanai un aicināja ar idejas prezentāciju atbalsta piešķiršanas komisijas sēdē piedalīties atkārtoti, savukārt sešas biznesa idejas noraidītas. Četru ideju autori Ventspilī un Liepājā vēl prezentēs savas idejas, divi topošie uzņēmēji tomēr nolēmuši savu darbību attīstīt pašu spēkiem.
Starp interesantākajām pozitīvi novērtētām biznesa idejām ir bezkontakta ģenerators velosipēdiem, kas nodrošinās elektroenerģiju lukturiem ceļa apgaismošanai un citu ierīču uzlādēšanai (Ventspils); kompozītmateriālu detaļu ražošana ielas un sporta automašīnām (Ventspils); alumīnija profilu ražošana (Ventspils); smiltsērkšķu produktu ražošana (Talsi); motociklu piekabju ražošana (Talsi); ekoloģiska auto mazgāšana (Liepāja); eko jumta segumu un eko sienu apdares materiālu ražošana, izmantojot Latvijā iegūstamas izejvielas – koksni, lineļļu, koka darvu (Liepāja); jauna dizaina invalīdu ratiņu ražošana (Liepāja); tradicionālu suitu sklandraušu un skābmaizes cepšana (Kuldīga); privātu un korporatīvu pasākumu pilna servisa nodrošināšana (Kuldīga); cukurvates oriģinālā un patentētā iepakojumā ražošana (Saldus).
Programmas ietvaros finansiālais atbalsts paredzēts dažādu konsultatīvo pakalpojumu saņemšanai kā, piemēram, prototipu izstrādei, mārketinga konsultācijām, grāmatvedības un jurista pakalpojumiem, tehnoloģiskajām konsultācijām, biznesa plānu sagatavošanai un citu ar saimniecisko darbību saistītu pakalpojumu saņemšanai. Dalība konkursā sniedz lielisku iespēja saņemt ne tikai finansiālu atbalstu dažādu konsultatīvo pakalpojumu saņemšanai, bet arī plašu un nenovērtējamu kontaktu un potenciālo sadarbības partneru tīklu, kā arī mentora padomus un palīdzību. Tāpat SEB banka nodrošina iespēju saņemt starta aizņēmumu līdz 8000 latu pirmo izdevumu segšanai.
Par drosmīgu biznesa ideju mēnesi 2011.gadā noteikts oktobris.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām