Enerģētika

Eesti Energia cer iekarot pozīcijas naftas produktu tirgū

Jānis Rancāns, 07.01.2013

Avots: Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Decembra beigās ražošanu uzsākusi Igaunijas elektroenerģijas ražotāja Eesti Energia degslānekļa eļļas rūpnīca Enefit280 Auverē, Igaunijā.

Uzņēmums norāda, ka degslānekļa eļļas ieguve jaunajā ražotnē ir nozīmīgs solis Eesti Energia ražošanas portfeļa paplašināšanā, kas ļauj stiprināt pozīcijas arī kā degslānekļa eļļas eksportētājam pasaules tirgū un pietuvoties izvirzītajam mērķim līdz 2016. gadam ar vietējiem resursiem pilnībā nodrošināt Igaunijas dīzeļdegvielas patēriņu.

«Līdz ar pirmo Enefit280 ražotnē iegūto degslānekļa eļļas barelu esam saņēmuši apstiprinājumu mūsu izstrādātās tehnoloģijas potenciālam. Ja līdz šim uzņēmums Eesti Energia galvenokārt bija pazīstams, kā Baltijas reģiona elektroenerģijas ražotājs, tad nākotnē mēs ceram iekarot tikpat lielu atpazīstamību un stabilas pozīcijas arī naftas produktu tirgū visā pasaulē,» sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Sandors Līve.

Igaunijas energokompānija norāda, ka rūpnīcā tiek izmantota tehnoloģija, kas ir apkārtējai videi draudzīgāka, drošāka un ļauj sasniegt augstāku vienas vienības jaudu nekā pašreizējās ražotnes.

Pašlaik uzņēmums divās Enefit140 ražotnēs iegūst gandrīz 1,6 miljonus barelu degslānekļa eļļas gadā, no kuriem aptuveni 60% tiek eksportēti, lai tiktu izmantoti dažādu šķidro degvielu sastāvā. Jaunā rūpnīca ļaus paplašināt saražoto apjomu vēl par gandrīz diviem miljoniem barelu degslānekļa eļļas.

Kompānija paredz arī nodrošināt Igaunijas patērētājus ar vietējas izcelsmes degvielu autotransportam. Šim mērķim līdz 2016. gadam paredzēts uzbūvēt vēl divas Enefit280 tehnoloģijas degslānekļa eļļas ražotnes un eļļas attīrīšanas rūpnīcu. Pašlaik vietējie patērētāji degslānekļa eļļu izmanto galvenokārt kā kurināmo koģenerācijas spēkstacijās, skaidro uzņēmums. Tāpat arī degslānekļa eļļa un tās pārstrādes procesā radītie produkti tiek izmantoti lauksaimniecībā un ceļu būvē.

Degslānekļa eļļas ražotnes Auverē būvniecība tika uzsākta 2010. gada pavasarī un kopumā jaunās ražotnes izveidē ir investēti 215 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru