Eko Baltija plāno Latvijā attīstīt uz eksportu orientētu ražošanu

2011. gada 17. aprīlis plkst. 12:24
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tuvāko gadu laikā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes holdings SIA Eko Baltija plāno ieguldīt vairākus miljonus latu lielas investīcijas uz eksportu orientētu produktu ražotņu izveidē Latvijā, biznesa portālam Nozare.lv pastāstīja Eko Baltija valdes loceklis Viesturs Tamužs. Tā būtu jaunas uzņēmumu grupas izveide, un ražotņu skaits tuvāko piecu gadu laikā varētu sasniegt līdz 100 ražotnēm. «Tie būtu vairāki uzņēmumi, kuros gribam multiplicēt savu pašreizējo pieredzi no PET Baltija, Nordic Plast un citiem uzņēmumiem,» stāstīja Tamužs, pagaidām neatklājot, ko plānots ražot.

Ražotnes gandrīz 100% būtu orientētas uz eksportu, jo Latvijas tirgus ir ierobežots, bet tajā pašā laikā Latvija atrodas pasaules lielākajā ekonomiskajā telpā, atzina Tamužs, norādot, ka tas, visdrīzāk, būšot eksports pa sauszemi.

Jaunās ražotnes tiks būvētas un izvietotas Latvijas reģionos, pastāvot iespējamība, ka izmantoti varētu tikt uzņēmumi, kuriem nav gājis tik labi un kuru darbību pārņēmušas bankas, bet pamatuzsvars ir uz jaunu ražotņu izveidi, norādīja Tamužs.

Runājot par nepieciešamajām investīcijām, uzņēmuma valdes loceklis norādīja, ka vienas Eiropas līmeņa ražotnes uzbūvēšanai, kāda ir, piemēram, PET Baltija, nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro (3,5 miljoni latu). «Svarīgākais, vai bankas tic uzņēmēju idejai. Ja tic, tad investīciju apjoms ir mazāks, nekā ja uzņēmējs sāk visu pilnīgi no nulles,» atzina Tamužs.

Patlaban Eko Baltija izskata ražotņu izvietošanas iespējamās vietas, kā arī iespējas piesaistīt banku līdzekļus un papildu investorus.

Pēc Tamuža teiktā, Latvijas rūpniecība patlaban nav attīstīta, un jauno ražošanas uzņēmumu biznesa tirgus daļa varētu sasniegt 10% no esošās tautsaimniecības nozares. Latvijā ražošana ir ļoti atpalikusi, atzina Tamužs, norādot, ka Latvijā talantīgi uzņēmumu vadītāji ir liels retums, tāpēc ir nepieciešams vadītāju imports no ārvalstīm, kas dotu nepieciešamo pieredzi.

Konkrētas projekta aprises uzņēmums sola prezentēt šīs vasaras beigās.

Holdingā Eko Baltija iekļāvušies 12 Latvijā strādājoši uzņēmumi, to vidū arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Eko Rīga, otrreizējo izejvielu apsaimniekošanas uzņēmums Eko Reverss, Baltijā modernākā un jaudīgākā plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīca PET Baltija, polimēru pārstrādes rūpnīca Nordic Plast un citi.

Holdingā nodarbinātas vairāk nekā 450 personas, un pagājušā gada laikā ir radītas vairāk nekā 40 jaunas darba vietas.

Eko Baltija dibināta 2002.gada 12.februārī un ir holdinga kompānija, kas darbojas otrreizējās izejvielu pārstrādes un atkritumu apsaimniekošanas nozarē Latvijā.

Pēc restrukturizācijas SIA Eko Baltija akcionāri ir SIA Gamar Holding ar 26%, KS Otrais Eko Fonds ar 10%, E-Somtax Invest LLP ar 26% un SIA Polignac ar 38%.

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes holdinga SIA Eko Baltija apgrozījums pērn sasniedzis 24 miljonus latu. Šogad uzņēmuma apgrozījumu plānots palielināt par 25%, sasniedzot 30 miljonu latu apgrozījumu.

Uzņēmuma neto apgrozījums 2009.gadā sasniedza 122 000 latu, kas, salīdzinot ar 2008.gadu, pieauga 1,7 reizes.

2009.gadu Eko Baltija noslēdza ar 226 000 latu zaudējumiem. 2008.gadā zaudējumi bija 194 000 latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām