Elisa Corporation un Livonia Partners iegādājas Santa Monica Networks Group aktīvus

2017. gada 20. marts plkst. 13:00
Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Santa Monica Networks Group OÜ akcionāri ir pārdevuši 100% informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) uzņēmuma, kas darbojas trīs Baltijas valstīs un Somijā, akciju, informē uzņēmuma pārstāvji.

Grupas Latvijas un Lietuvas aktīvi pārdoti Livonia Partners un vadībai, tās Igaunijas un Somijas aktīvi - Elisa.

Santa Monica Networks ir reģionālais tirgus un ekspertīzes līderis, kas sniedz pamattīkla, datu drošības, vienoto komunikāciju, kā arī datu centra pakalpojumus. Grupa rūpējas tieši par lielajiem telekomunikāciju uzņēmumiem un interneta pakalpojumu sniedzējiem, valsts uzņēmumiem, bankām un finanšu institūcijām, izglītības iestādēm un lielajiem ražošanas uzņēmumiem.

«Pašreizējie akcionāri un vadība izveidojuši ļoti veiksmīgu IKT grupu. Santa Monica Networks sākotnēji dibināta 1989.gadā, bet grupa ar tās pašreizējo struktūru darbojas kopš 2006.gada. Pēdējās desmitgades laikā darbinieku skaits ir palielinājies līdz 159 darbiniekiem 2016.gadā, savukārt ienākumi pieauguši četras reizes un rentabilitāte - vairāk nekā desmit reizes. Izvēlētās biznesa stratēģijas bijušas ļoti veiksmīgas. Esam attīstījuši zināšanas daudzu gadu garumā. Esam investējuši klientu fokusētā pakalpojumu portfelī ar nosaukumu SantaCare, kas tika izstrādāts atbalsta, uzturēšanas, profesionālas vadības, apmācību un tehnoloģiju arhitektūras konsultāciju nodrošināšanai. Šī pakalpojuma pārdošanas rādītāji pēdējo 9 gadu laikā pieauguši 4 reizes. Lieliska vīzija, pārdomāta stratēģija un izcils izpildījums ļāvis mums nokļūt tur, kur esam pašlaik,» atzīst Justs Dargužs (Justas Dargužas), Santa Monica Networks Group OU ģenerālmenedžeris.

Santa Monica Network Group Igaunijas un Somijas aktīvus iegādājās telekomunikāciju uzņēmums Elisa, Latvijas un Lietuvas aktīvus iegādājās Livonia Partners, Baltijas privātā kapitāla uzņēmums, un Santa Monica Networks Latvijas un Lietuvas uzņēmuma vadība.

«Santa Monica Networks Group kļuvis par tirgus līderi tīklu risinājumu, drošības un datu centru jomā visos četros uzņēmuma darbības tirgos. Tādēļ iegādātie uzņēmumu darbības virzieni ļoti labi papildina pircēju biznesu. Mēs jūtamies pārliecināti par pārdošanas darījumu, jo par komandu un mūsu kompetencēm parūpēsies ļoti labi un, atbilstoši mūsu cerībām, palīdzēs tām izaugsmes ceļā uz nākamo līmeni. Elisa un Livonia ir spējas un motivācija to izdarīt,» piebilst Tapani Tēriaho (Tapani Teeriaho), Santa Monica Networks Group padomes priekšsēdētājs.

«Gadu gaitā Santa Monica Networks tā klientiem reģionā kļuvis par uzticamu tehnoloģiju partneri, pateicoties uzņēmuma dibinātāju un izcilās komandas vīzijai un mērķtiecībai. Uzņēmums darbojas augstas izaugsmes biznesa nozarē, jo nepārtrauktā sistēmu integrācija un mākoņpakalpojumu attīstība palielina datu plūsmu un aizvien lielāku nozīmi iegūst arī lietu interneta risinājumi un kiberdrošība,» saka Kristīne Bērziņa, Livonia dibinātāja un partnere.

Somijas un Igaunijas uzņēmumu daļu iegādes cena sasniedz 28 miljonus eiro, bet atlīdzība par Latvijas un Lietuvas darījumu netiek izpausta. Elisa darījuma daļa būs jāapstiprina Somijas un Igaunijas konkurences iestādēm, bet Livonia daļa - Lietuvas drošības iestādēm. Darījumu pilnībā plānots noslēgt līdz 1.maijam. Darījuma ietvaros Helsinkos bāzētais PwC Corporate Finance nodrošināja finanšu konsultanta, bet Cobalt Estonia - juridiskā konsultanta pakalpojumus.
Santa Monica Networks IT tirgū darbojas kopš 1989.gada. Tas ir reģiona tirgus un ekspertīzes līderis pamattīkla, datu drošības, vienoto komunikāciju, kā arī datu centra pakalpojumu sniegšanā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām