Enerģētika

Enerģētikas nozarē izaicinājumu netrūks

Armanda Vilcāne, 22.02.2018

Āris Žīgurs

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Enerģētikas nozarē izaicinājumu netrūks arī turpmāk, nozares pārstāvji norāda uz vienotas stratēģijas trūkumu un vajadzību spēt ilgtermiņā prognozēt tirgus apstākļus

Lielākie enerģētikas nozares nākotnes izaicinājumi saistāmi ar Baltijas valstu pārvades tīkla integrāciju ar Eiropas Savienības tīklu, Baltijas reģionālā gāzes tirgus izveidi, kā arī stratēģijas izstrādi. Kā iepriekš DB norādījuši vairāki nozares eksperti, enerģētikas jomā Latvijā aizvien trūkst vienotas stratēģijas, tāpēc enerģētikas nozares attīstībai tuvākā un tālākā perspektīvā DB organizētajā forumā Enerģētikas nozare pārmaiņu un izaicinājumu priekšā tiks atvēlēta īpaša loma.

Enerģētikas nozares sekmīgai darbībai vajadzīgs ilgtermiņa redzējums, atzīmē Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs. «Šajā nozarē ir nepieciešami lieli ieguldījumi, tāpēc, pieņemot lēmumu investēt, jāmēģina prognozēt tirgus apstākļi vairākas desmitgades uz priekšu,» pauž Ā. Žīgurs, uzsverot, ka, lai veiksmīgi tiktu galā ar nākotnes izaicinājumiem, riski un iespējas jāizvērtē ilgtermiņā. Arī dabasgāzes sadales sistēmas operatora Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane uzskata, ka vienota stratēģija nozarei par sliktu nenāktu. «Vienots, objektīvs, valstisks redzējums ir svarīgs jebkurā jomā. Enerģētika nav izņēmums. Jāsaprot, ka nav tikai viena virziena, katram segmentam ir jāpiemēro savi risinājumi, ņemot vērā visus kopējos apstākļus,» norāda I. Pētersone-Godmane.

Savukārt AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks uzskata, ka Latvijas energoapgādes drošums, konkurētspējas uzlabošana un tālāka Latvijas enerģijas tirgus integrācija ES nemaz nav iedomājama bez reģionāla gāzes tirgus izveides. «Šobrīd tiek strādāts pie padziļinātas izpētes, kas sekmēs optimālākā risinājuma izvēli un tā ieviešanu Baltijas valstu, Polijas un Somijas starpā, tādējādi veicinot efektīva un uz attīstību orientēta reģionālā dabasgāzes tirgus izveidi un zemākas cenas patērētājiem,» stāsta V. Boks, atgādinot, ka izpēte notiek arī Baltijas valstu tīklu desinhronizācijas sakarā, nosakot, kādā veidā visefektīvāk nodrošināt Baltijas valstu desinhronizāciju no Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas tīkliem un sinhronizāciju ar Eiropas tīkliem.

Visu rakstu Izaicinājumu netrūks lasiet ceturtdienas, 22. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru