Ražošana

ES atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs būtu jāpiešķir arī lielajiem pārtikas ražotājiem

LETA, 23.07.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Savienības (ES) atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs būtu jāpiešķir arī lielajiem pārtikas ražotājiem, intervijā teica graudu pārstrādes uzņēmuma «Rīgas dzirnavnieks» direktore un valdes locekle Anita Skudra.

Viņa norādīja, ka ES atbalsts lielajiem pārtikas ražotājiem dalībai starptautiskās izstādēs ir jau daudzus gadus nesakārtots jautājums. «Patlaban atbalsts pienākas mazajiem un vidējiem ražotājiem, kas ir ļoti labi, bet viņi pat visi kopā neveido vērā ņemamus eksporta apjomus, kas sniegtu pienesumu valsts eksportam. Tieši lielie ražotāji spēj valsts iekšzemes kopproduktu būtiski palielināt un sasniegt vērā ņemamus eksporta apmērus. Tāpēc atbalsta loks būtu jāpaplašina ar lielajiem pārtikas ražotājiem,» pauda Skudra.

Viņa atzīmēja, ka lielajiem uzņēmumiem atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs ir svarīgs, jo šīs izstādes arī Latvijas lielajiem pārtikas ražotājiem ir ļoti dārgs prieks, taču nozīmīgākais instruments kontaktu veidošanai.

Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamentā aģentūrai LETA norādīja, ka atbalsts starptautisko tirgu apgūšanas pasākumiem, tostarp dalībai starptautiskajās izstādēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētā ES fondu atbalsta pasākuma «Starptautiskās konkurētspējas veicināšana» ietvaros ir pieejams sīkajiem (mikro), mazajiem un vidējiem komersantiem.

Vienlaikus Ministru kabineta noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai paredz atbalstu lielajiem, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, tostarp pārtikas ražotājiem, kā līdzfinansējumu dalībai kopstendos. Līdzfinansējumu piešķir līdz 30% no nomas maksas «Riga Food» un starptautiskās izstādēs par neaprīkotu ekspozīcijas platību, nepārsniedzot 18 kvadrātmetrus. Līdzfinansējumu kopstendos piešķir Agroresursu un ekonomikas institūts kā «de minimis» atbalstu.

Lielais uzņēmums ir tāds, kurā ir vairāk nekā 250 darbinieku un kuru gada apgrozījums pārsniedz 50 miljonus eiro un/vai gada bilances kopsumma pārsniedz 43 miljonus eiro.

«Rīgas dzirnavnieks» ir reģistrēta 1991.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,549 miljoni eiro. «»Rīgas dzirnavnieks» ražo graudu pārstrādes produktus - kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem «Herkuless», «Hercogs» un «Īsta saimniece». «Rīgas dzirnavnieks» ir daļa no «Baltic Mill» grupas.