Fokuss uz premium segmentu

2017. gada 05. oktobris plkst. 9:16
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Viena no panākumu atslēgām eksporta tirgū ir dizains, šim principam seko vairāki pašmāju bērnu mēbeļu ražotāji

Latvijā tiek ražotas kvalitatīvas bērnu mēbeles, un tām ir liels eksporta potenciāls. «Bērnu dizaina mēbeles ir skaistas un kvalitatīvas, tām ir lielas iespējas iekarot ārvalstu tirgus un pircēju sirdis. Taču katram zīmolam ir jāveido sava unikalitāte un jāstrādā pie lojālu klientu loka veidošanas,» vērtē SIA Nordi Furniture valdes loceklis Miks Pētersons.

Ražotāji aktīvi piedalās un arī gūst ievērību starptautiskās izstādēs, lielākā no kurām ir Kind + Jugend, kas notiek Ķelnē, Vācijā. Dizaineri cenšas radīt produktus, kas ne tikai atšķiras, bet pārsteidz un nespēj atstāt vienaldzīgus.

Uzņēmums Yappy Kids, pēc kura izstrādātā dizaina gandrīz trīs gadus tiek ražotas bērnu mēbeles, pērn ir spējis ievērojami palielināt apgrozījumu, sasniedzot 263 tūkst. eiro, un būtiski paplašinājis savu bērnu mēbeļu kolekciju. Šobrīd ar Yappy Kids zīmolu tiek ražoti pieci dažādi zīdaiņu gultiņu modeļi, trīs dažāda veida kumodes ar pārtinamo virsmu, kā arī izvelkamā pusaudžu gulta. Mēbeles pamatā top no bērza un dižskābarža, tāpat tiek izmanotas arī ozolkoka detaļas. Aptuveni 50% produkcijas uzņēmums eksportē. Bērnu mēbeles nonāk Lietuvā, Igaunijā, Austrijā, Norvēģijā, Ungārijā un Slovākijā.

«Eiropas tirgus ir piesātināts, lai tajā iekļūtu, ir nepieciešams īpašs dizains un kvalitāte. Latvijā konkurence nav tik liela – te ir trīs līdz pieci bērnu mēbeļu zīmoli, kas nosaka toni tirgū. Šeit joprojām lielākā uzmanība tiek pievērsta cenai un mēbeles funkcionalitātei,» ir novērojis SIA Yappy Kids valdes loceklis Vadims Frolovs. «Šobrīd pasaulē nišas mēbelēm ir ļoti liela konkurence. Pāris gadu laikā ir saradušies daudzi jauni zīmoli, kas pārsvarā mēbeles ražo, izmantojot ārpakalpojumus Austrumeiropā, par daudz zemākām izmaksām nekā Latvijā. Tādējādi, piedāvājot zemākas cenas, viņi var iekļūt labākos veikalos, kas sniedz priekšrocības zīmola atpazīstamības veicināšanā,» atzīst bērnu mēbeļu zīmola Kukuu radītāja dizainere Aija Priede-Sietiņa. Šobrīd 75% šī zīmola mēbeļu tiek eksportēts uz 15 dažādām Rietumeiropas valstīm – galvenokārt Franciju, Vāciju un Nīderlandi.


Visu rakstu Fokuss uz premium segmentu lasiet 5. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu