FOTO: Atver trešo Terra restorānu

2017. gada 21. novembris plkst. 13:32
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Kopstrādes telpās Teikums Jaunajā Teikā atvērts trešais Terra restorāns

«Patīkami, ka mūs uzaicināja te būt. Tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēki pievēršas veselīgam ēdienam un arī biroju centru īpašnieki izvēlas šādus ēdinātājus kā mēs, lai būtu interesanti saviem klientiem,» saka Ilze Megne, SIA Terra Restorāni vadītāja.

I. Megne norāda, ka Teikums un Terra sadarbība ir Latvijas tirgum unikāla. «Kopstrāde ir jauns, augošs un stabils virziens, jo cilvēkiem kļūst arvien aktuālāka vide, kurā tie atrodas. Viņiem arvien vairāk interesē satikt citus cilvēkus, socializēties. Vislabāk to var izdarīt, kopīgi ieturot maltīti. Sastrādājoties vislabākajā kopstrādes manierē, Terra un Teikums ir radījis restorānu Teikums. Gatavo Terra. Tas ir kopdarbs, kur satiekas Terra un Teikums, jo mūs vieno kopīgas vērtības. Teikums ir par produktivitāti un arī Terra ēdiens ir gatavots tā, lai ēdiens saglabā visas vērtīgās uzturvērtības, vitamīnus, kas palīdz saglabāt enerģiju visai dienai, lai cilvēks var produktīvi strādāt un darboties visas dienas garumā,» viņa saka. Uzņēmēja piebilst, ka pasaules mērogā ir daži piemēri, kur kopstrādes telpas veido sadarbību kopā ar restorānu, bet Latvijā šis esot pirmais tāds gadījums.

«Man ļoti patīk Jaunā Teika kā rajons, redzu te potenciālu. Tā kā tepat blakus ir dzīvojamās ēkas, ar laiku strādāsim arī vakaros un sestdienās, tāpat gribam te rīkot pasākumus, jo telpas ir plašas un skaistas,» saka I. Megne.

I. Megne atzīst, ka ēdināšana ir sarežģīts bizness, bet SIA Terra Restorāni ir patstāvīgs uzņēmums un tam vairs nav vajadzīgs atbalsts no malas kā pirmajā darbības gadā. Vaicāta par investīcijām jaunajā vietā, viņa norāda, ka šajā gadījumā bijusi laba sadarbība ar Teikums, restorāns tika izveidots teju gatavās telpās, tāpēc uzņēmumam nebija jāiegulda daudz līdzekļu jaunajā vietā. «Es uz to skatos šādi – mēs visus šos gadus esam investējuši tajā, lai mums būtu savs vārds, kas pašlaik ir ļāvis nonākt pie šādas sadarbības,» saka I. Megne.

Šobrīd ir trīs Terra restorāni. Pirmo pirms pieciem gadiem uzņēmums atvēra Blaumaņa ielā, bet otrais 2016. gada pavasarī vēra durvis Skanstes ielā. «Centrā cilvēki katru dienu var izvēlēties citu pusdienu vietu. Šeit un Skanstes ielā mēs savā ziņā klientiem esam uzspiesti. Tas ir zināms izaicinājums, jo, katru dienu ēdot vienā vietā, cilvēkiem ir citas prasības. Lai gan mūsu koncepcija ļauj katram pašam kombinēt savu porciju, kas ļauj samiksēt aptuveni 540 dažādus ēdienus, kopumā cilvēkiem bieži vien ir sajūta, ka viņi katru dienu ēd vienu un to pašu. Mums jāpalīdz un jāpiedāvā dažādāku piedāvājumu, jāspēj piedāvāt plašāku izvēli,» atklāj I. Megne.

Uzņēmēja novērojusi, ka veselīgums ir arvien aktuālāka tendence. Darbības sākumā Terra klientu vidū bija diezgan maz veģetāriešu un vegānu, bet tagad viņu skaits kļuvis daudz lielāks. Tāpat aktuālas kļūst citas diētas un daļa cilvēku nelieto piena produktus vai olas.

Dalies ar šo rakstu