FOTO: Bolderājas un Daugavgrīvas nekustamā īpašuma kontrasti - no graustiem līdz glaunām privātmājām

2018. gada 08. jūnijs plkst. 10:52
Dalies ar šo rakstu

Bolderāja ir viens no jaunākajiem Rīgas mikrorajoniem, kas, salīdzinot ar citiem, atrodas tālu no Rīgas centra. Šis attālums ir izveidojis lokālu kultūru. Attālums, apkārtējā vide un drošība ir faktori, kurus izvērtē nekustamā īpašuma pircēji, biznesa portālam db.lv stāsta Inese Krieva, SIA «Latio» nekustamā īpašuma aģente.

Dzīvokļu cena Bolderājā ir par 10% zemāka nekā blakus esošajā Daugavgrīvas apkaimē, kas ir pieprasītāka un tiek uzskatīta par kvalitatīvāku dzīvošanai – galvenokārt tiešā jūras tuvuma dēļ. Citur Pārdaugavā līdzvērtīgu dzīvokļu cenas ir par 20%, bet Āgenskalnā pat par 30% augstākas.

«Bolderājas apkaimē mājokļu tirgus nav aktīvs, tomēr vienlaikus jāatzīst, ka ir iedzīvotāju grupa, kas ir ļoti pieraduši pie šīs apkaimes un citur nevēlas dzīvot. To ietekmē arī nekustamā īpašuma cenu līmenis,» komentē I. Krieva.

Kā galveno Bolderājas problēmu viņa min lielo attālumu no Rīgas centra un relatīvo nošķirtību satiksmes ziņā, jo vienīgais savienojums ar Rīgas centru ir autoceļš, pa kuru kursē 3. autobuss.

«Attālinātais izvietojums, iedzīvotāju skaits un maksātspēja ierobežo uzņēmējdarbības aktivitāti, nodrošinot tikai ikdienas vajadzību nodrošināšanai nepieciešamo infrastruktūru un pakalpojumus. Ja dzīvesvietas meklētājs ir izvēlējies šo rajonu, tad ir jārēķinās ar iepriekš minētajiem faktoriem un arī iespējamo bankas skepsi atbalstīt nekustamā īpašuma darījumu finansiāli. Kopumā tas viss rada sava veida ierobežojumu darījumiem ar nekustamo īpašumu, kas arī būtu vērtējams kā noteicošais šī mikrorajona pieprasījuma ietekmes faktors. Ierobežotā darbaspēka pieejamība un attālums līdz biznesa ziņā aktīvajiem pilsētas rajoniem nerada atbilstošu vidi biroju atvēršanai vai ražošanas attīstībai, līdz ar to zūd pieprasījums pēc biroja telpām un zemes,» Bolderāju vērtē Andris Vārna, VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) valdes loceklis.

«Negatīvu ietekmi rada arī industriālo objektu tuvums, kas ietekmē dzīves kvalitāti, un vēl joprojām zināma ietekme ir ne visai labai reputācijai. Arī darba iespējas uz vietas apkaimē nav ļoti plašas. Pozitīvākais faktors, protams, ir jūras tuvums,» piebilst I. Krieva.

«Krievu salas attīstības aktivitātes, iespējams, varētu sekmēt apkārt esošo nekustamā īpašuma tirgu nākamo piecu gadu laikā, savukārt, Bolderājas dzīvojamais tirgus pārredzamā nākotnē krasas izmaiņas, visticamāk, nepiedzīvos,» papildina A. Vārna.

Dalies ar šo rakstu