FOTO: Kursas putni Liepājā iekārtojas jaunajā mājvietā

2017. gada 27. novembris plkst. 10:05
Dalies ar šo rakstu

Kultūrvieta Kursas putni, kas Liepājā darbu uzsāka pirms trim gadiem, atradusi jaunu mājvietu Juliannas pagalmā. Kursas putnu īpašnieks Artūrs Butāns pats ir no Rīgas, bet nu jau kādu ir laiku cieši saistīts ar Liepāju. Savukārt nosaukums radies no Olafa Gūtmaņa dzejoļa ar nosaukumu Kursas putni, ko Ēriks Ķiģelis ir sarakstījis arī dziesmā.

«Ja patin filmu atpakaļ, tad iemesls, kāpēc tika izveidota vieta Kursas putni, ir personisks stāsts. Proti, es strādāju par viesmīli un biju jau sasniedzis zināmu līmeni savā izaugsmē, bet, lai varētu strādāt glaunā restorānā man prasīja krievu valodas zināšanas. Es nolēmu, ka labāk cīnīšos un pats vēršu vaļā savu uzņēmumu, jo, pēc manām domām, galvenajām prasībām ir jābūt darba kvalitātei, draudzīgai attieksmei un tādām lietām nevis svešvalodai,» atceras Artūrs.

Tas viss sakritis ar laiku, kad Artūrs jau otro reizi pārcēlies uz Liepāju, jo pats ir dzimis Rīgā, Pārdaugavā. «Šeit cilvēki skatās acīs nevis uz kurpēm, tas ir viens no iemesliem, kāpēc iemīlēju Liepāju. Kā arī man ir ļoti paveicies ar cilvēkiem, kas man ir apkārt. Uzņēmumā mums ir sadalīti pienākumi, un tā arī ir viena no veiksmes atslēgām. Proti, viens atbild par bāru, cits par lietvedību, cits par pasākumiem utt. Kopumā esam pieci darbinieki,» stāsta Artūrs.

Šobrīd Kursas putnu koncepts paredz strādāt tikai nedēļas nogalēs, jo darba dienās visiem ir arī citi darbi. Tomēr ja pieprasījums augs, iespējams, tas varētu tikt pārskatīts. Jāmin, ka darba dienās telpas tiek izīrētas citiem pasākumiem, piemēram, dejotājiem vai dzimšanas dienas svinībām. Šādu iespēju pieļauj jaunās telpas, jo bez bāra telpām ir vēl pasākumu zāle ar skatuvi. Jaunajās telpās ir novērstas tās lietas, kas iepriekšējā vietā bija mīnusi, proti, telpa bija pa mazu, koncertzāle nebija atdalīta no bāra, kas nedaudz traucēja, ja, piemēram, notiek dziesminieku akustiskais pasākums.

Artūrs neslēpj, ka, pārceļoties uz citām telpām, sākotnēji bijušas bažas vai būs iespēja saglabāt iepriekšējo atmosfēru. Tas esot izdevies, tomēr koncepcija nedaudz pamainīta - ja iepriekš uzsvars vairāk likts uz virtuvi, kūkām un kafiju, tad šobrīd tā ir atmosfēra, pasākumi, vīns, alus, kokteiļi un tamlīdzīgas lietas. Tāpat izveidota sadarbība ar mazajiem ražotājiem un alus darbnīcām.

Runājot par apmeklētājiem, Artūrs norāda, ka ir mēģinājis definēt, kas ir tie cilvēki, kas nāk uz Kursas putniem. «Izdomāju, ka tie ir vienkārši laimīgi cilvēki, jo īgņas te nenāk. Publika ir raiba. Ja viņi ietu viens otram pretī pa ielu, viņi nekad viens uz otru nepaskatītos. Bet šeit viņi sēž un runājās. Vai tas būtu metālists vai kāda kundzīte. Tas liecina par to, ka esam izpildījuši savu mērķi, jo nevar uztaisīt pilsētā vietu pankiem, ja tur dzīvo trīs panki. Tāpēc ir jāvieno atšķirīgi cilvēki,» piebilst Artūrs.

LASI ARĪ:

Liepājā attīsta alus dzeršanas kultūru, jo alus ir jaunais vīns

Biznesa vieta: Juliannas pagalms Liepājā

DB viesojas: Porziņģa un Saulrieta Liepājas restorānā

Sākam biznesu: Starp klientiem - Kristaps Porziņģis un Pauls Jonass

Dalies ar šo rakstu