FOTO: Kurta kafijas namiņš, kura peļņa tiks ziedota viņa rehabilitācijai 

Kafijas namiņš «Kurts coffee» ir ģimenes bizness, kuru izveidoja Ketija un Ēriks Karlsoni. Kafijas namiņa mērķis ir ziedot tā peļņu savam sešus gadus vecajam Kurtam. Kurts ir bērns ar īpašām vajadzībām, jo viņš nestaigā, nerunā, bet mācās noturēt rokās priekšmetus. Ar «Kurts coffee» Kurtam varēs nodrošināt ikdienu, rehabilitāciju, atpūtu un veidot arī savu nākotnes uzkrājumu.

Laura Mazbērziņa, 12.7.2018
1/26

Kurts un Ketija Karlsoni.

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Krišjāņa Barona ielā 78A pagājušajā nedēļā tika atvērts kafijas namiņš «Kurts coffee». Ketija pēc profesijas ir skaistumkopšanas speciāliste, savukārt Ēriks ir interjera dizaineris. «Šis mums ir kaut kas jauns un svešs. Gribēju atrast hobiju, jo ikdiena ir smaga un piepildīta. Gribēju darīt kaut ko savam priekam. Sākumā biju izdomājusi, ka iešu mācīties metināšanu, bet visi par mani smējās. Beigās ar vīru nonācām pie tā, ka mēs varētu izveidot kaut ko savam dēlam Kurtam,» stāsta K. Karlsone.

Ideja radās Ērikam un, kā Ketija saka, viņa ir pielikusi klāt tikai klāt «putukrējumu» jeb kafijas namiņu padarījusi mājīgāku. «Kurts coffee» tapa no pašu līdzekļiem, taču kafijas namiņa atvēršana nav bijusi vienkārša. «Process virzījās diezgan ilgi, jo namiņu izīrējām jau pagājušā gada augustā/septembrī, bet sanāca tā, ka ātrāk nevarējām to atvērt. Strādāšanas laikā arī dabūju traumu, taču sapratu, ka padoties nevar. Šis kafijas namiņš Kurtam ir vajadzīgs, jo Kurts sevi nevar nodrošināt un ja viņam dzīvē kaut kas notiks, viņam nebūs nekādu līdzekļu. Valsts atbalsts šādiem bērniem ir ļoti niecīgs. Ja bērnu atstāj valstij, tad katram bērnam mēnesī piešķir 1000 eiro, bet, ja bērns paliek pie vecākiem, valsts piešķir 200 eiro mēnesī,» savās bažās dalās K. Karlsone.

Ketija stāsta, ka izlēmuši taisīt kafijas namiņu tāpēc, ka kafija ir no tiem produktiem, kuru cilvēki visvairāk patērē savā ikdienā. «Kurtam patīk kafijas aromāts,» saka K. Karlsone.

«Kurts coffee» tiek piedāvāta «Kalve» kafija, kura ir ražota Latvijā. «Es uzskatu, ka ir laiks atbalstīt vienam otru. «Kalve» kafija pupiņas tiek grauzdētas pirms divām nedēļām. Šobrīd piedāvātā kafija ir grauzdēta 3.jūlija. Īpašam puikam ir vajadzīga īpaša kafija. Es gribētu, lai cilvēki atgriežas pie mums nevis tikai mūsu stāsta dēļ, bet arī kafijas dēļ. Mēs gribējām izcelties ar kafiju, jo apkārt ir tikai «Illy» kafija. Es gribu taisīt labu kafiju,» saka K. Karlsone.

Ketija ar Ēriku izgāja «Kalve» kafijas apmācības, jo uzskata, ka cilvēks var pārdot labu kafiju, bet to slikti pagatavojot visu ļoti viegli var sabojāt.

Ikdienā no 08:00 līdz 20:00 pārsvarā pagaidām strādā Eduards, kurš tikko ir pabeidzis vidusskolu, un kurš saprot ģimenes stāstu, jo arī viņam ir māsa ar īpašām vajadzībām. Taču pirmdienās «Kurts coffee» strādās Ketija kopā ar dēlu Kurtu. «Cilvēki dod pozitīvismu un enerģiju. Es domāju, ka visi labie vēlējumi dod milzīgu spēku. Es zinu, ka arī Kurts visu labo sajūt,» saka K. Karlsone.

Šobrīd «Kurts coffee» var iegādāties tikai kafiju, taču ļoti aktīvi šobrīd tiek strādāts pie tā, lai pēc iespējas ātrāk parādītos pankūkas, kuru pagatavošanas metode aizgūta Francijā, kur tās pazīst kā Crepes. Pankūkas būs zaļā krāsā, gatavotas no spinātu sulas. Namiņā tiks piedāvātas gan saldās, gan sāļās pankūkas. Saļās būs ar kamambēra sieru, brūkleņu ievārījumu un šķiņķi, kā arī būs pankūkas ar mocarellas sieru, tomātiem, rukolu un pesto. «Mēs gribējām, lai pankūkas ir interesantākā krāsā - zaļā krāsa ir dzīvības un enerģijas krāsa, kas, manuprāt, mūs simbolizē,» stāsta K. Karlsone. Ar laiku tiks piedāvātas arī bezglutēna pankūkas.

«Cilvēku atsaucība ir milzīga, jo esam atvērti vien nedēļu. Līdz pēdējam brīdim nezinājām, kā pozicionēt mūsu kafejnīcu, jo Latvijā vēl nav šādas kafejnīcas , kuras būtu kā veltījums bērnam ar īpašām vajadzībām. Nevarējām saprast, vai cilvēki to pieņems. Viens kungs mums rakstīja, ja mums ir vajadzīgs sakārtot darba drošības dokumentus, viņš palīdzēs. Tad šis vīrietis atnāca uz mūsu kafijas namiņu un viņam nebija rokas. Tad es sapratu, ka cilvēki savā nelaimē tomēr atbalsta viens otru un rod prieku. Tajā mirklī man acīs saskrēja asaras. Es domāju, ka Kurts to novērtē,» stāsta K. Karlsone.

Tevi varētu interesēt

Lauma Panova un Jānis Lēģeris uzskata, ka pankūkas garšo visiem, tādēļ pirms...

Pašvaldības SIA Rīgas Satiksme (RS) iepirkumu komisija pagājušā gada rudenī atklājusi, ka divi...

«Šī ideja aizsākās pirms aptuveni trīs, četriem gadiem, es sapratu, ka mani...

Māsas Anete Isajeva un Diāna Meiere pirms četriem gadiem ar nelielu finansējumu...

Liepājā pazīstamā kafejnīca un radošā telpa «Ideju bode» savu darbību izbeidz, reģionālajam...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Rīdzinieks Andris Runcis pirms aptuveni astoņiem gadiem pašmācības ceļā uzsāka apavu šūšanu,...

Atpūtas vietai «Rakši» šis ir eksperimenta gads, kad tās saimnieki Elija Krauze...

Lauma Panova un Jānis Lēģeris uzskata, ka pankūkas garšo visiem, tādēļ pirms...

SIA 4SmartStreets izstrādājis vairākus produktus, kas palīdz analizēt satiksmi pilsētā, lai noskaidrotu,...

«Medus mazumtirdzniecības cenas pēdējos gados nedaudz augušas. Mēs sekojam līdzi tam, kādas...

Desmit gados, kopš Elīna Dobele ir izveidojusi vienu no pirmajām dizaina apavu...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pie zīmola Drawies radītājas Ievas Pastares,...

Kuldīgas mazpilsētas sirdī esošais restorāns «Goldingen room» kurzemniekiem un pilsētas viesiem...

SIA Flexidea rada tiešsaistes platformu, kur uzņēmēji var pārdot savus rēķinus...

Ozolnieku novada uzņēmums SIA Sendeko Latvia izsludinājis desmit iepirkumus, liecina paziņojums...