Nekustamais īpašums

FOTO: Pārdaugavā padomju laika celtni pārveidos par dzīvokļu projektu

Lelde Petrāne, 17.07.2018

Foto: Lelde Petrāne

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saskaņā ar projekta Botanique Loft Apartments vīziju padomju laika celtnei Rīgā, Dzirciemā jāpārtop par ekskluzīvu dzīvokļu māju, liecina vietnē Crowdestate ievietotā informācija.

Ēka atrodas Pārdaugavā, Jaunsaules ielā 1 - netālu no Botāniskā dārza, blakus sērijveida daudzdzīvokļu mājām, privātmājām un veikalam Mego. Tai blakus ir arī viens jauno dzīvokļu projekts.

Iecerēts, ka vecā, trīsstāvīgā, telekomunikāciju funkcijām kalpojusī ēka pārtaps par dzīvokļu māju, kuras īpašā iezīme būs augstie griesti (4,5 metri) un lielie logi. Projekta attīstītāji kā mērķauditoriju min studentus un jaunās ģimenes.

Vietne Crowdestate ir iesaistīta projekta būvniecības finansēšanas kampaņā, kuru plānots organizēt sešās kārtās atbilstoši būvniecības gaitai. Katras kārtas laikā tiks piesaistīts finansējums 40 līdz 275 tūkstošu eiro apmērā. Kopējās investīcijas tiek lēstas 1 115 000 eiro apjomā.

Projektam uzstādīts ambiciozs mērķis to īstenot 24 mēnešu laikā - 12 mēneši plānoti ēkas atjaunošanai, bet vēl 12 mēneši - dzīvokļu pārdošanai. Botanique Loft Apartments 1362 kvadrātmetros paredzēti 19 dzīvokļi. Projekta iemītnieki var rēķināties ar 10 autostāvvietām. Ēkas augšdaļā paredzēta terase. Cenas dzīvokļiem būs diapazonā no 1650 līdz 1800 EUR/m2, autostāvvieta maksās papildu 5000 eiro, bet mantu uzglabāšanas telpa pagrabā - vēl 2000 eiro. Projekta zemes platība ir 1969 kvadrātmetri.

Projektā plānots izveidot piecu veidu dzīvokļus, kas atšķirsies pēc izmēriem.

Vietnē Crowdestate kā ēkas īpašnieks minēta SIA RVVV, kas nodarbojas ar dzīvojamo un komercdarbības platību atjaunošanu.

Pirmajā finansēšanas kampaņas kārtā iegūtie līdzekļi 275 tūkstošu eiro apmērā daļēji segs būvdarbu pirmo fāzi - būvlaukuma sagatavošanu, sienu demontāžu, jumta darbus, logu pasūtīšanu, metāla konstrukcijas un fasādes darbus.

Pirms Crowdestate kampaņas projektā jau investēti 500 tūkstoši eiro, kas iztērēti īpašuma iegādei, projektēšanas darbiem, kā arī dažiem darbiem objektā.