FOTO: Robežšķērsošanas vieta Vientuļi aktīvi uzsākusi darbu

2016. gada 05. jūlijs plkst. 13:14
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Šā gada aprīlī tika oficiāli atklāta SIA Arčers izbūvētā robežšķērsošanas vieta (RŠV) Vientuļi. Kopš tā brīža arvien vairāk transportlīdzekļu izmanto šo RŠV, lai iebrauktu Krievijā vai izbrauktu no tās.

Saskaņā ar VID datiem šā gada aprīlī RŠV Vientuļi robežu šķērsoja 7705 transportlīdzekļi, maijā - 8075, bet jūnijā - 8485 privātpersonu transportlīdzekļi. Kopumā 2016.gada pirmajā pusgadā caur RŠV Vientuļi robežu šķērsojuši vairāk nekā 46 tūkstoši transportlīdzekļu.

Fotogalerijā redzams gan tas, kā Vientuļi izskatījās pirms 2014.gadā uzsāktās būvniecības, gan šobrīd aktīvu darbu uzsākušais modernais robežšķērošanas punkts.

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) robežšķērsošanas vietu RŠV Vientuļi ekspluatācijā nodeva 2015.gada decembrī. Projekta ietvaros izbūvēta galvenā kontroles ēka ar kontroles nojumēm un paviljoniem, padziļinātās kontroles ēka, saimniecības ēka, ceļi un laukumi, kā arī izbūvētas piecas kontroles joslas (līdzšinējās vienas joslas vietā) katrā virzienā un uzstādīts nepieciešamais pamata aprīkojums robežas un muitas kontroles veikšanai.

Pirms rekonstrukcijas RŠV Vientuļi apkalpoja tikai vieglos transporta līdzekļus un pasažieru autobusus, pēc rekonstrukcijas RŠV Vientuļi apkalpo arī kravu autotransportu. Ņemot vērā ierobežojumus ceļu infrastruktūrai Pleskavas apgabalā, šobrīd iespējama kravu transporta līdzekļu ar pilnu masu līdz 9 tonnām kustība caur RŠV Vientuļi, kravu autotransportu ar lielāku svaru RŠV varēs apkalpot pēc ceļu rekonstrukcijas Krievijā.

Ieguldījumi RŠV Vientuļi rekonstrukcijā veido 13,46 miljonus eiro, no kuriem 7,09 miljonus eiro veido Latvijas valsts budžeta līdzekļi, bet 6,37 miljoni eiro ir ES finansējums.

Dalies ar šo rakstu