FOTO: Robežšķērsošanas vieta Vientuļi aktīvi uzsākusi darbu 

Šā gada aprīlī tika oficiāli atklāta SIA Arčers izbūvētā robežšķērsošanas vieta (RŠV) Vientuļi. Kopš tā brīža arvien vairāk transportlīdzekļu izmanto šo RŠV, lai iebrauktu Krievijā vai izbrauktu no tās.

Lelde Petrāne, 05.7.2016
1/12

«Vientuļi» pašlaik

Foto: Publicitātes

Saskaņā ar VID datiem šā gada aprīlī RŠV Vientuļi robežu šķērsoja 7705 transportlīdzekļi, maijā - 8075, bet jūnijā - 8485 privātpersonu transportlīdzekļi. Kopumā 2016.gada pirmajā pusgadā caur RŠV Vientuļi robežu šķērsojuši vairāk nekā 46 tūkstoši transportlīdzekļu.

Fotogalerijā redzams gan tas, kā Vientuļi izskatījās pirms 2014.gadā uzsāktās būvniecības, gan šobrīd aktīvu darbu uzsākušais modernais robežšķērošanas punkts.

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) robežšķērsošanas vietu RŠV Vientuļi ekspluatācijā nodeva 2015.gada decembrī. Projekta ietvaros izbūvēta galvenā kontroles ēka ar kontroles nojumēm un paviljoniem, padziļinātās kontroles ēka, saimniecības ēka, ceļi un laukumi, kā arī izbūvētas piecas kontroles joslas (līdzšinējās vienas joslas vietā) katrā virzienā un uzstādīts nepieciešamais pamata aprīkojums robežas un muitas kontroles veikšanai.

Pirms rekonstrukcijas RŠV Vientuļi apkalpoja tikai vieglos transporta līdzekļus un pasažieru autobusus, pēc rekonstrukcijas RŠV Vientuļi apkalpo arī kravu autotransportu. Ņemot vērā ierobežojumus ceļu infrastruktūrai Pleskavas apgabalā, šobrīd iespējama kravu transporta līdzekļu ar pilnu masu līdz 9 tonnām kustība caur RŠV Vientuļi, kravu autotransportu ar lielāku svaru RŠV varēs apkalpot pēc ceļu rekonstrukcijas Krievijā.

Ieguldījumi RŠV Vientuļi rekonstrukcijā veido 13,46 miljonus eiro, no kuriem 7,09 miljonus eiro veido Latvijas valsts budžeta līdzekļi, bet 6,37 miljoni eiro ir ES finansējums.

Tevi varētu interesēt

«Jūnijā Rīgas mājokļu tirgū turpinās iepriekšējos mēnešos iesākusies...

Portāls db.lv publicē informāciju par pasākumiem, uz kuriem šīs nedēļas nogalē un...

Mazumtirdzniecībai maijā bijis straujākais pieaugums šogad, norāda eksperti....

Neskatoties uz ne visai labvēlīgo situāciju finanšu tirgos šajā gadā, ir izveidoti...

Tiecoties pēc ideālas darba vietas statusa, daudzi uzņēmumi piedāvā elastīgu darba laiku...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...