Fotoradari fiksējuši OCTA pārkāpumus 31,8 tūkstošu latu apmērā

2012. gada 16. aprīlis plkst. 11:58
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Pēdējos gados samazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits ar automašīnām, kurām nav OCTA. Valsts Policija (VP) šo tendenci saista arī ar fotoradaru darbību, kas radot soda neizbēgamības sajūtu. Par OCTA neesamību ar fotoradaru palīdzību fiksēti 530 pārkāpumi, par kuriem uzlikti sodi 31,8 tūkstošu latu apmērā.

VP norāda, ka 2009. gadā bijuši 618 negadījumi, kuros iesaistītajām automašīnām nav bijusi transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (OCTA), bet 2010. un aizvadītajā gadā šis skaits attiecīgi samazinājies uz 399 un 360 negadījumiem. Līdzīga statistiskā tendence vērojama arī attiecībā uz tehniskajām apskatēm (TA) – 2009. gadā bijuši 486 negadījumi, kuros iesaistītas automašīnas bez TA, savukārt, pērn bijuši 317 šādi negadījumi.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs šo tendenci skaidro ar vairākiem aspektiem – sabiedrības informēšanu, fotoradaru darbību, kas radot soda neizbēgamības sajūtu un to, ka joprojām pastāv arī policijas kontrole.

«Visi šie apstākļi kopā, iespējams, darījuši autovadītājus apzinīgākus, tāpēc gan OCTA un TA neesamības gadījumi, gan negadījumos iesaistīto automašīnu skaits šajā ziņā ir mazāks,» secina A. Locs. Savukārt fotoradaru aspektu viņš skaidro ar to, ka, fiksējot noteikumu pārkāpumus ar tehniskajiem līdzekļiem, samazinās subjektīvisma un korupcijas riski, piemērm kukuļu došana un ņemšana.

VP norāda, ka ar jaunajiem fotoradariem līdz šodienai par OCTA neesamību fiskēti 530 administratīvie pārkāpumi, par kuriem sastādīti protokoli 31,8 tūkstošu latu apmērā. Savukārt ar četriem fotoradariem, kas darbojās no 2008. gada maija, pavisam tikuši fiksēti 145 pārkāpumi, kas saistīti ar OCTA neesamību.

2009. gadā pavisam kopā par OCTA neesamību sastādīti 16335 protokoli, 2010. gadā – 11444, savukārt, pērn, 2011. gadā, - 9892 administratīvā pārkāpuma protokoli (policijas inspektoru un fotoradaru darbs kopā), norāda VP.

Pirms fotoradaru ieviešanas OCTA esamību vai neesamību kontrolēja ceļu policija, tagad šo funkciju papildus veic arī fotoradari. «Vienīgā atšķirība ir iespējamos naudas sodos. Ceļu policijas inspektors par šo pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 60 līdz 80 latiem, savukārt, fotoradars tikai mazāko sodu – 60 latus,» skaidro VP.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām