Gada nogalē samazinājies mājokļu piedāvājums; augusi dzīvokļu cena Rīgas centrā

2011. gada 04. janvāris plkst. 17:15
Dalies ar šo rakstu

2010. gads mājokļu tirgū beidzies bez būtiskām pārmaiņām, vidējā sērijveida dzīvokļu cena decembrī nav mainījusies, toties nedaudz tā ir palielinājusies Rīgas centrā, informē Ober Haus Real Estate.

Pēc kompānijas datiem, vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos 2010. gada decembrī bija 565 eiro/m2.

Decembrī visos mikrorajonos novērojams dzīvokļu piedāvājuma samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Straujākais piedāvājuma skaita kritums decembra beigās, salīdzinot ar novembra beigām, novērots Purvciemā – aptuveni par piektdaļu.
Savukārt palielinājies dzīvokļu piedāvājums Sarkandaugavā. Ober Haus izmaiņas piedāvājumā skaidro ar to, ka gada beigās pārdevēji gaida, kā mainīsies nekustamo īpašumu cenas jaunā gada sākumā, cerot uz to pieaugumu.

Centra dzīvokļu segmentā pircēju aktivitāte bija salīdzinoši lielāka. Šo atšķirību varot pamatot ar lielo ārvalstu pircēju īpatsvaru. Tāpat kā mikrorajonos, centrā nav pieprasījuma pēc neremontētiem dzīvokļiem pirmajos un pēdējos stāvos. Pircēji vēlas labas kvalitātes īpašumu ar autostāvvietu. Centrā šādu piedāvājumu nav daudz. Centra segmentā pieprasījums joprojām pārsniedz piedāvājumu un objektu skaits turpina samazināties.

Centra perifērijā dzīvokļu cenas bija 800 – 1200 eiro/m2 (augšējā robeža palielinājās par 9%), aktīvajā centrā – 1200 – 1800 eiro/m2 un klusajā centrā (remontēti dzīvokļi) – 1800 – 3000 eiro/m2. Kompānija rēķina, ka vidējā cena palielinājās par 13% – no 2100 uz 2400 eiro/m2. Vecrīgā apakšējā vidējo cenu robeža palielinājās par 6% un pieauga no 1500 līdz 1600 eiro/m2 par neremontētiem dzīvokļiem nerenovētās mājās līdz 3000 eiro/m2 par izremontētiem dzīvokļiem renovētās mājās.

Decembrī samazinājās divistabu un trīsistabu dzīvokļu piedāvājums Rīgas centrā, bet Vecrīgā tas bija nemainīgs.

Samazinās arī tirgū pieejamo jauno projektu skaits, pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem pārsniedz tirgū esošo piedāvājumu, apgalvo Ober Haus. Lielākais pieprasījums decembrī bija par divu un trīs istabu dzīvokļiem ar pilno apdari tuvajā centrā. Jauno dzīvokļu cena galvaspilsētas centrā ir 1200 – 2000 eiro/m2, mikrorajonos 800 – 1250 eiro/m2.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām