Gada pirmajā pusē Google «iepirkusies» par 1,3 miljardiem dolāru

2013. gada 29. jūlijs plkst. 11:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google, iegādājoties Izraēlas start-up uzņēmumu Waze, samaksājusi mazāk nekā vienu miljardu ASV dolāru. Iepriekš tika lēsts, ka Google darījums bijis 1,1 – 1,3 miljardu dolāru apmērā. Kopumā Google gada pirmajā pusē iegādājusies 15 uzņēmumus.

Darījuma summu Google atklājusi ASV regulatoriem iesniegtajos dokumentos. Iepriekš tehnoloģiju gigants izvairījās atklāt informāciju par to, cik izmaksājusi Waze pārņemšana.

Papildus Waze iegādei, Google šā gada pirmajā pusē pārņēmusi vēl 15 dažādus iesācējuzņēmumus, tostarp Makani Power, kas izstrādā lidojošus vēja ģeneratorus un Wavii, kas lietotājiem piedāvā personalizētu ziņu plūsmu. Kopumā Google gada pirmajā pusē «iepirkusies» par 1,3 miljardiem ASV dolāru.

Google Izraēlas karšu un navigācijas iesācējuzņēmumu iegādājās jūnijā. Plānots, ka sākotnēji Waze funkcionēs atsevišķi, bet vēlāk to iekļaus tehnoloģiju giganta karšu pakalpojumos.

Waze tika izveidota 2008. gadā Izraēlā. Pakalpojumu šobrīd izmanto vairāk nekā 47 miljoni cilvēku visā pasaulē. Izskanējušas prognozes, ka darījums kļūs arī par pagrieziena punktu Izraēlas iesācējuzņēmumu attīstībā. Pēdējo gadu laikā šī nozare valstī piedzīvojusi strauju attīstību, un Waze iegāde ir ierindojams starp lielākajiem sektora darījumiem.

Db.lv jau vēstīja, ka gada otro ceturksni Google noslēgusi ar peļņu 9,7 miljardu ASV dolāru apmērā, kas, salīdzinot ar aizvadīto gadu, ir pieaugums 16% apmērā, tomēr vienlaikus bijis arī mazāk nekā cerējuši analītiķi.
 

Dalies ar šo rakstu