Google ar Facebook nostājas uz «vairāksolīšanas kara» takas

2013. gada 24. maijs plkst. 11:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google apsver Izraēlas satelītnavigācijas startapa Waze iegādāšanos, kas tādējādi var izraisīt «vairāksolīšanas karu» ar Facebook, kas jau iepriekš izteica interesi iegādāties minēto kompāniju.

Interesi par Izraēlas iesācējuzņēmumu izrādījušas arī citas kompānijas, bet cena, kuru pasaules tehnoloģiju giaganti varētu maksāt par Waze iegādāšanos, var pārsniegt vienu miljardu ASV dolāru, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta Bloomberg Businessweek.

Paredzmā cīņa par Waze, kas izmanto lietotāju sniegtus datus, lai uzlabotu braukšanas norādījumus, atspoguļo lielo kompāniju aizvien pieaugošo vēlmi saglabāt klientus laikā, kad mobilās ierīces sāk ņemt virsroku pār personālajiem datoriem un klēpjdatoriem.

Iepriekš publiski izskanēja Facebook plāns iegādāties Waze par vienu miljardu ASV dolāru. Tas licis rīkoties arī Google, norādījuši situāciju pārzinoši avoti. Tomēr neviena no kompānijām patlaban nav pietuvojusies sarunu noslēgšanai, un tās varot arī izgāzties, atzinuši avoti. Pastāv liela iespēja, ka Izraēlas iesācējuzņēmums, lai paplašinātu savu pakalpojumu, finansējumu varētu meklēt arī izmantojot citus ceļus.

Bloomberg pieļauj, ka Google, kurai jau ir pašai savas karšu programmatūras, varētu izmantot Waze tehnoloģijas, lai tādējādi saviem produktiem pievienotu sociālās funkcijas. Izraēlas uzņēmuma pārņemšana varētu likvidēt arī nozīmīgu konkurentu. Gan Google, gan Waze no komentāriem saistībā ar iespējamo darījumu atteikušās.

Google un Facebook nav vienīgie, kas nodarbojas ar miljardu vērtiem pirkumiem. Db.lv jau vēstīja, ka nedēļas sākumā kompānija Yahoo par 1,1 miljardu ASV dolāru pārņēma interneta blogu vietni Tumblr. Savukārt aizvadītajā gadā Microsoft par 1,2 miljardiem ASV dolāru iegādājās sociālo mediju Yammer, kuru galvenokārt izmanto korporāciju darbinieki.

Tāpat aizvadītajā gadā Facebook pārsteidza daudzus nozares pārzinātājus, par vienu miljardu ASV dolāru iegādājoties populāro fotografēšanas pakalpojumu Instagram.

Dalies ar šo rakstu