Google saņem sodu par bezvadu tīklu informācijas pārtveršanu

2013. gada 13. marts plkst. 15:10
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google maksās septiņu miljonu ASV dolāru lielu sodu par bezvadu interneta tīklos pārsūtītas informācijas pārtveršanu un citiem Street View projekta ietvaros veiktajiem privātuma pārkāpumiem.

Google piekritusi samaksāt septiņus miljonus ASV dolāru, lai atrisinātu 38 ASV štatu uzsāktu tiesvedību, kuras ietvaros interneta kompānija tika apsūdzēta par neaizsargātos bezvadu komunikāciju tīklos pārsūtītas informācijas, kā piemēram paroles un e-pasti, pārtveršanu, raksta Deutsche Welle. Google, veicot ielu fotografēšanu, savas automašīnas bija aprīkojusi ar iekārtām, kas spēj konstatēt WiFi bezvadu interneta tīklus, lai tādējādi pārbaudītu savu atrašanās vietu.

Pieslēdzoties WiFi tīkliem, Google rīcībā nonākuši arī to īpašnieku privātie dati. Kompānija gan uzsver, ka šādus datus neapkopoja, bet iespēja pārtvert privātu informāciju tikusi izveidota kļūmes dēļ, jo iekārtām sākotnēji vajadzējis tikai konstatēt WiFi tīklus. Apsūdzētāji gan atzīmē, ka Google zinājusi par šādas iespējas eksistenci.

Analītiķi norāda, ka, neskatoties uz salīdzinoši mazo soda naudu, vienošanās nozīme ir ļoti liela, jo tādējādi tiek atzītas cilvēku tiesības uz privātumu un nodrošināts, ka Google nākotnē līdzīgi nerīkosies.

Informācija par Street View ietvaros notikušajiem pārkāpumiem visā pasaulē izraisīja privātuma uzraudzības organizāciju sašutumu un valdību izmeklēšanas. Tā, piemēram, Francija atklāja, ka Google rīcībā nonākusi iedzīvotāju e-pasta sarakstes. Interneta kompānija apņēmusies arī iznīcināt visu tās rīcībā nonākušo šāda veida informāciju.

Db.lv jau vēstīja, ka nepatikšanas saistībā ar privātuma un konkurences pārkāpumiem Google vajā arī Eiropā. Februāra sākumā Google ES regulatoriem iesniedza piedāvājumu noslēgt mierizlīgumu strīdā par konkurences pārkāpumiem. Google tiek pārmests, ka kompānija savā interneta pārlūkā priekšroku dod meklējumu rezultātiem, kas atbilst tās pašas sniegto pakalpojumu interesēm.

Savukārt vairāku tehnoloģiju kompāniju, kurā ietilpst arī Microsoft, apvienība ICOMP vērsusies EK ar jaunu sūdzību, norādot, ka Google panākusi savu internetā dominējošo stāvokli slēdzot negodīgus līgumus. ICOMP pauž uzskatu, ka Google veidojusi plašu ekskluzīvu attiecību tīklu, kuru nelegāli izmantojis, lai nodrošinātu sev izdevīgu stāvokli tirgū.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām