Google nepatikšanas Eiropā turpinās

2013. gada 06. februāris plkst. 14:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz to, ka Google pietuvojies izlīgumam ar Eiropas Komisiju (EK), tehnoloģiju milzi Eiropā, iespējams, sagaida vēl viena apsūdzība monopolstāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Vairāku kompāniju, kurā ietilpst arī Microsoft, apvienība ICOMP vērsusies EK ar jaunu sūdzību, norādot, ka Google panākusi savu internetā dominējošo stāvokli slēdzot negodīgus līgumus, vēsta Bloomberg. ICOMP pauž uzskatu, ka Google veidojusi plašu ekskluzīvu attiecību tīklu, kuru nelegāli izmantojis, lai nodrošinātu sev izdevīgu stāvokli tirgū.

Aizvadītajā nedēļā Google Eiropas Savienības (ES) regulatoriem iesniedza piedāvājumu noslēgt mierizlīgumu strīdā par konkurences pārkāpumiem. ES izmeklēšanu saistībā ar iespējamiem Google pārkāpumiem uzsāka 2010. gadā. Google tiek pārmests, ka kompānija savā interneta pārlūkprogrammā priekšroku dod meklējumu rezultātiem, kas atbilst tās pašas sniegto pakalpojumu interesēm.

Iespējamās vienošanās saturu ne Google, ne arī ES pārstāvji nevēlējās atklāt, raksta The New York Times. Tiek prognozēts, ka Google varētu mainīt meklēšanas principus, lai atrisinātu ES regulatoru bažas.

Savukārt minētā kompāniju apvienība ICOMP, aicinājusi EK uzņemt Google piedāvājumu ar piesardzību. ICOMP norāda, ka piedāvājumā jābūt aprakstītiem konkrētiem soļiem, kā Google plāno atjaunot normālus konkurences apstākļus.

ES izmeklēšanu par kompānijas iespējamajiem pārkāpumiem sāka 2010. gada novembrī, un konkurences komisārs konkurences Hoakins Almunja aizvadītā gada decembrī noteica janvāri par pēdējo termiņu, kad Google nākt klajā ar «detalizētu apsolījumu tekstu», kā tā plāno novērst uzrādītos konkurences pārkāpumus. Pretējā gadījumā Google riskē ar desmitiem miljardu lielu soda naudu – līdz pat 10% no kompānijas tirdzniecības apgrozījuma.

Tikmēr Austrālijā Google izdevies panākt ievērojamu uzvaru. Tiesa secinājusi, ka Google nav atbildīga par maldinošām saitēm un aprakstiem, kas izvietotas, izmantojot, tās reklamēšanas sistēmu. Tiesas spriedums gan ir saistošs tikai Austrālijas teritorijai, tomēr tam tika aktīvi sekots līdzi arī citās pasaules vietās, jo tas var kļūt par precedentu līdzīgās cīņās arī citviet.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām