Google piedāvā doties Čārlza Darvina pēdās

2013. gada 13. septembris plkst. 11:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta gigants Google, atzīmējot Čārlza Darvina ekspedīcijas 178. gadadienu, savu pakalpojumu Street View papildinājis ar iespēju virtuāli izstaigāt Galapagu salas, kuras apmeklējot, ievērojamajam angļu zinātniekam radās idejas par evolūcijas teoriju.

Projekts veidots, sadarbojoties Google, Galapagu salu nacionālajam parkam un Darvina fondam. Google salas fotografēšanai veltīja desmit dienas maijā. Pakalpojuma lietotāji tādējādi varēs virtuāli apmeklēt vulkānu, nirt kopā ar jūras lauvām, pētīt bruņurupučus, iguānas u. c. dzīvniekus.

Vienlaikus ar uzņemtajām fotogrāfijām Google iecerējusi atbalstīt pētījumu, kura ietvaros tiek apkopota informācija par vides aizsardzību, dzīvnieku migrācijas veidiem un tūrisma ietekmi uz salām.

Google sadarbībā ar jau minētajām organizācijām izveidojusi projektu Darwin for a Day, kura ietvaros interesenti tiek aicināti virtuāli doties Č. Darvina pēdās – pētīt Galapagu salas, kā arī to floru un faunu.

Darwin for a Day iespējams dokumentēt Galapagu salu dzīvniekus un augus. Kad lietotājs Google Street View ietvaros pamana kādu dzīvnieku vai augu, to iespējams aprakstīt un iekļaut katalogā.

Google norāda, ka nav svarīgi, ja lietotājs nezina dzīvnieka zinātnisko nosaukumu, jo visi atradumi pēc tam nonāks zinātnieku rīcībā, tādējādi palīdzot Galapagu salu pētījumos.

Google jau arī iepriekš fotografējis dažādas zemeslodes attālākas un nepieejamas vietas. Tā, piemēram, nesen interneta gigants Street View pakalpojumu papildināja ar Maldivu salām un ASV Lielo Kanjonu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām