ASV Google Glass valkātājiem varētu liegt piedalīties ceļu satiksmē

2013. gada 26. marts plkst. 11:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Google topošās paplašinātās realitātes brilles Google Glass izmantošana, vadot automašīnu, ASV varētu tikt aizliegta. Rietumvirdžīnijas štata likumdevēji izstrādājuši nepieciešamās izmaiņas likumdošanā, kas liegs autovadītājiem izmantot šādu tehnoloģiju.

Štata likumdevēju sagatavotājā priekšlikumā teikts, ka automašīnas vadītājam būs aizliegts «izmantot valkājamu datoru ar uz galvas liekamu ekrānu». Lai gan priekšlikumā netiek pieminētas Google Glass paplašinātās realitātes brilles, dokumenta autors, Rietumvidžīnijas Pārstāvju palātas deputāts Garijs Hovels (Gary Howell), sarunā ar CNN norādījis, ka viņš iedvesmojies tieši no topošā interneta milža produkta.

Gadījumā, ja Rietumvirdžīnijas likumdevēji piekritīs šādam liegumam, štats var kļūt par pirmo ASV, kurā autovadītājiem tiktu aizliegta Google Glass izmantošana. «Galvenais [aizlieguma] iemesls ir saistīts ar drošību. Ierīce var jūsu redzes laukā projicēt attēlu. Es domāju, ka tam ir milzīgs uzmanības novēršanas potenciāls,» skaidrojis priekšlikuma autors.

Tikmēr kompānija Google norādījusi, ka ierīces izgatavošanai pieliek nopietnas pūles, un atzinusi, ka jaunas tehnoloģijas parasti rada jaunas problēmas. Tomēr Google Glass piemīt liels potenciāls drošības uzlabošanai uz ceļiem. Tā, piemēram, Google Glass var sekmēt orientēšanos uz autoceļiem, norādīja kompānija.

Db.lv jau vēstīja, ka, lai gan Google ražotās paplašinātās realitātes brilles tirdzniecībā parādīsies vēl tikai pēc vairākiem mēnešiem, tās jau saskārušās ar pirmo valkāšanas aizliegumu.  ASV Vašingtonas štata pilsētas Sietlas bārs The 5 Point sociālajā vietnē Facebook izvietojis paziņojumu, ka bāra telpās netiks ielaists neviens Google Glass valkātājs. Tos, kas neievēros šo aizliegumu, sagaida «pēriens».

Februārī Google uzsāka sava topošā paplašinātās realitātes produkta publiskās pārbaudes. Topošās Google ierīces darbība tiks aktivizēta ar balss komandu palīdzību, kuras varēs dot, lai sūtītu teksta ziņojumus, veiktu zvanus un internetā meklētu nepieciešamo informāciju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām