Google paplašinātās realitātes brilles jau izpelnās pirmo aizliegumu

2013. gada 11. marts plkst. 14:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Lai gan tehnoloģiju kompānijas Google ražotās paplašinātās realitātes brilles Google Glass tirdzniecībā parādīsies vēl tikai pēc vairākiem mēnešiem, tās jau saskārušās ar pirmo valkāšanas aizliegumu.

ASV Vašingtonas štata pilsētas Sietlas bārs The 5 Point sociālajā vietnē Facebook izvietojis paziņojumu, ka bāra telpās netiks ielaists neviens Google Glass valkātājs. Tos, kas neievēros šo aizliegumu, sagaida «pēriens», vēsta Cnet.

«Jums jāsaprot, ka uz bāru atnākušie cilvēki nevēlas, lai viņus slepenībā filmētu un pēc tam izvietotu internetā,» vietējam radio KIRO-FM sacīja bāra īpašnieks Deivs Meinerts. Viņš arī atzina, ka aizliegums pa daļai arī domāts kā joks.

«Taču daļa ir domāta nopietni. Mēs neļaujam cilvēkiem filmēt vai fotografēt bāra apmeklētājus, jo tā zināmā mērā ir privāta vieta, uz kurieni ļaudis dodas,» sacīja D. Meinerts.

Tikmēr Google plānu par Google Glass boikotēšanu komentējusi salīdzinoši atturīgi. «Tehnoloģija ir vēl ļoti agrīnā savas attīstības posmā. Mēs esam pārliecināti, ka, līdzīgi kā arī citām jaunajām tehnoloģijām, piemēram, viedtālruņiem, ar laiku izstrādāsies noteiktas sociālās rīcības normas,» pieļāva kompānija.

Db.lv jau vēstīja, ka Google uzsākusi sava topošā paplašinātās realitātes produkta Google Glass publiskās pārbaudes. Topošā Google ierīces darbība tiks aktivizēta ar balss komandu palīdzību. Balss komandas var dot, lai sūtītu teksta ziņojumus, veiktu zvanus un meklētu nepieciešamo informāciju internetā. Google brilles būs iespējams lietot kā savu personīgo tulku, kā arī izmantot sasaistē ar Google Maps u. c.

Paredzamā cena, brillēm nonākot tirgū, varētu būt tāda pati, kā jaunākajiem viedtālruņiem. Prognozēts, ka tirdzniecībā, produkts varētu parādīties jau nākamajā gadā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām