Google cīnīsies ar novecošanu

2013. gada 19. septembris plkst. 13:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta gigants Google iecerējis izveidot uzņēmumu Calico, kuru vadīs biotehnoloģiju kompānijas Genentech un tehnoloģiju giganta Apple priekšsēdētājs Artūrs Levinsons (Arthur D. Levinson).

Jaunā kompānija nodarbosies ar novecošanas procesa izpēti, lai izstrādātu tehnoloģijas, kurām jārisina veselības un garīgās problēmas, kas piemeklē cilvēkus gados. Calico strādās atsevišķi no Google.

«Šī ir ilgtermiņa ideja, bet mēs ticam, ka spēsim panākt ievērojamu progresu saprātīgā laikā,» paudis Google izpilddirektors Lerijs Peidžs. Plašākas detaļas par topošo uzņēmumu interneta gigants nav atklājis. Nav zināms, kur jaunā kompānija darbosies, cik tai būs darbinieku un vai tā būs pakļauta Lerijam Peidžam. Vienlaikus anonīmi avoti aģentūrai Reuters atklājuši, ka interneta giganta līdzdalība Calico darbībā būs ievērojama.

Google jau iepriekš veikusi vērienīgas investīcijas dažādos projektos, kas nav tieši saistīt ar tās darbībām interneta tehnoloģiju jomās. Kompānija eksperimentē ar automašīnām, kurām nav vadītāja, «valkājamiem datoriem» kā, piemēram, Google Glass un uzsākusi projektu, kura ietvaros ar gaisa baloniem attālām zemeslodes vietām tiks pārraidīts internets.

Interneta giganta vadītājs arī norādīja, ka kompānija pamazām novirzās no lietām, kuras dara patlaban. «Neesiet pārsteigti, ja mēs investējam projektos, kas izklausās dīvaini vai spekulatīvi, salīdzinot ar mūsu interneta uzņēmējdarbību,» L. Peidža sacīto citē Reuters. Vienlaikus Google vadītājs atgādinājis, ka šīs investīcijas vienalga ir mazas salīdzinājumā ar naudu, kuru kompānija iegūst no savas pamatdarbības.

Rūpes par veselību ir svarīgas arī abiem Google dibinātājiem – Lerijam Peidžam un Sergejam Brinam personīgi. Pavasarī L. Peidžs atklāja, ka sirgst no retas nervu slimības, kas ietekmē viņa balsi. Savukārt S. Brinam ir augsts iedzimts risks saslimt ar Parkinsona slimību.

Db.lv jau vēstīja, ka 2011. gada nogalē par pasaules vērtīgākās tehnoloģiju kompānijas Apple priekšsēdētāju kļuva viens no kompānijas ilglaicīgajiem direktoriem – Artūrs Levinsons (Arthur Levinson). Apple priekšsēdētāja postenis kļuva brīvs, kad oktobra sākumā mūžībā aizgāja kompānijas līdzdibinātājs Stīvs Džobss. A. Levinsons ir arī bioķīmijas uzņēmuma Genentech vadītājs, kā arī vairākus gadus bijis Apple direktoru padomē. Savukārt Tims Kuks ir Apple izpilddirektors.

Dalies ar šo rakstu