Google paplašinātās realitātes brilles rokas stiepiena attālumā

2013. gada 21. februāris plkst. 9:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google uzsākusi sava topošā paplašinātās realitātes produkta Google Glass publiskās pārbaudes.

Speciāli izveidotā interneta vietnē atbildot uz jautājumu, ko darītu ar Google brillēm, var piedalīties konkursā, lai kļūtu par vienu no kompānijas produkta testētājiem. Gadījumā, ja konkurss ir izturēts, jāsamaksā 1,5 tūkstoši ASV dolāru, bet brilles jāpaņem klātienē Ņujorkā.

Google gan uzsver, ka, produktu pabeidzot, briļļu cena būs daudz mazāka nekā 1,5 tūkstoši, kas jāsamaksā publiskā testa dalībniekiem. Paredzamā cena, brillēm nonākot tirgū, varētu būt tāda pati, kā jaunākajiem viedtālruņiem. Prognozēts, ka tirdzniecībā, produkts varētu parādīties jau nākamajā gadā.

Pērn Google iepazīstināja ar paplašinātās realitātes briļļu konceptu, un nāca klajā ar video, kurā izstāsta šādas ierīces funkcijas. Gadu vēlāk Google jau ir gatava demonstrēt to, kā paplašinātās realitātes brilles darbojas.

Topošā Google ierīces darbība tiks aktivizēta ar balss komandu palīdzību. Balss komandas var dot, lai sūtītu teksta ziņojumus, veiktu zvanus un meklētu nepieciešamo informāciju internetā. Google brilles būs iespējams lietot kā savu personīgo tulku, kā arī izmantot sasaistē ar Google Maps u. c.

Trešdien Googe akcijas vērtība sasniedza 800 ASV dolāru atzīmi, kas uzņēmuma vēsturē ir rekordsumma. Vērtības kāpumu Google akcijām veicinājusi investoru pārliecība par interneta milža izaugsmi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām