Grib dubultot izņēmumu skaitu minimālā socnodokļa maksātāju vidū

2016. gada 08. decembris plkst. 8:01
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Būtiski grib palielināt to darbinieku kategoriju skaitu, par kurām darba devējam nebūs jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu minimālais apmērs – 97,16 eiro mēnes, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

To paredz sagatavotie grozījumi likumā «Par valsts sociālo apdrošināšanu», kurus plānots izskatīt šodienas Saeimas plenārsēdē. Vairāki aptaujātie uzņēmēji atturējās paust savu viedokli, jo par šiem grozījumiem uzzināja no DB un paši ar to saturu neesot iepazinušies, turklāt masu mediju telpā par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu minimālā apmēra ieviešanu no 2017. gada esot daudz informācijas, kura «apaugusi» ar visādiem pieņēmumiem.

Jāatgādina, ka 2017. gada valsts budžetu pavadošajā likumprojektu paketē nebija jautājuma par minimālo valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu apjomu, jo tas tika akceptēts pērnā gada nogalē, tikai kā spēkā stāšanās termiņš tika noteikts 2017. gada 1. janvāris. Tiesa, ažiotāža par gaidāmajām izmaiņām sākusies vien pēdējās dažās nedēļās.

DB jau rakstīja, ka šīs prasības ir izraisījušas atbildes reakciju, jo daži klusiņām, bet citi skaļi, piemēram, SIA Latvijas Propāna gāze paziņo par nepilnu darba laiku strādājošo darbinieku atlaišanu.

 

Visu rakstu Grib dubultot izņēmumu skaitu minimālā  socnodokļa maksātāju vidū lasiet ceturtdienas, 8.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām